Už skôr sa objavili rendery a špecifikácie S23 a S23+ a teraz je na rade S23 Ultra.

Nový zdroj navyše potvrdzuje aj predchádzajúci únik. Galaxy S23 Ultra bude mať 200 MPx fotoaparát s novým snímačom ISOCELL HP2, ktorý bol oznámený včera. Zostane pri rovnakých ultrazoomoch, 3-násobnom a 10-násobnom teleobjektíve z modelu S22 Ultra, hoci TM Roh sľúbil, že budú mať lepší výkon vďaka lepšiemu spracovaniu. Samsung uvádza S23 Ultra so Snapdragonom 8 Gen2 v Európe, keďže plagáty sú určené pre francúzske webové stránky. Operačná pamäť má mať 8/12GB a namiesto LPDDR5X môžeme vidieť zmienku o LPDDR5, čo vyvoláva otázku, prečo nie je implementovaná novšia technológia.

Obrazovka bude 6,8″ 2X Dynamic AMOLED s rozlíšením 1440p a 500 ppi. Vrchnú ochranu bude tvoriť sklo Gorilla Glass Victus 2, ktoré je o stupeň pevnejšie ako sklo Victus+ na modeli S22 Ultra. Rozmerovo bude takmer rovnaký, so sotva rozpoznateľnými rozdielmi vo všetkých troch rozmeroch. S23 Ultra má so svojím predchodcom spoločnú aj 5000 mAh batériu so 45W nabíjaním. Len dúfame, že tentoraz to naozaj niečo znamená. Nový telefón sa bude dodávať s operačným systémom Android 13 a nadstavbou One UI 5.1. Medzi prvky konektivity patria Bluetooth 5.3, Wi-Fi 6E, NFC a UWB. Samsung oznámi Galaxy S23 Ultra 1. februára a bude sa dodávať v čiernej, fialovej, zelenej alebo krémovej farbe. Cena minuloročného modelu Ultra začínala na 1250 eur a otázkou je, či firma ceny zvýši alebo nie.

Ďalej je známe, že séria S23 bude používať upravený Snapdragon 8 Gen 2 s vyššou taktovacou frekvenciou. Očakáva sa, že modelová séria bude pozostávať z modelov S23, S23+ a S23 Ultra, o ktorých sa hovorí, že budú mať pod kapotou SoC Snapdragon 8 Gen 2. Nová správa však tvrdí, že trojicu Galaxy S23 bude poháňať upravený Snapdragon 8 Gen 2 s vyššou taktovacou frekvenciou. Publikácia tvrdí, že videla dokumentáciu, ktorá odhaľuje, že SoC použitý v smartfónoch sa bude nazývať „Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy“ a bude mať taktovaciu frekvenciu až 3,36 GHz namiesto 3,2 GHz (jadro Prime) v bežnom Snapdragone 8 Gen 2 (SM8550-AB). Očakáva sa, že ostatné vlastnosti tohto upraveného čipu zostanú do veľkej miery rovnaké ako v prípade bežnej verzie, čo znamená, že k jadru Prime taktovanému na frekvencii až 3,36 GHz sa pripoja štyri jadrá Performance taktované na frekvencii až 2,8 GHz a tri jadrá Efficiency, ktoré dosahujú frekvenciu až 2 GHz.

Nie je pritom jasné, či Samsung bude značku „Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy“ používať vo veľkom, alebo sa obmedzí len na podujatie Unpacked. Spoločnosť zatiaľ podrobne nešpecifikovala špecifikácie, ale nedávne úniky informácií o ponechali len málo priestoru na predstavivosť.

1 , 2