Na začiatku svojej existencie bol Twitter definovaný limitom 140 znakov (artefakt podpory SMS ako spôsobu distribúcie tweetov).

Pred piatimi rokmi bol zvýšený na 280 znakov a limit sa ešte zvýši – pravdepodobne za určitú cenu. Modrý symbol (ktorý je dôležitý pre jednotlivcov) poskytne používateľom skorý prístup k novým funkciám, napríklad k dlhším videám s rozlíšením až 1080p. Časový harmonogram spustenia nových funkcií je nejasný, vieme len, že možnosť upravovať tweety bude k dispozícii od prvého dňa. Najnovšie sa sieť chystá v blízkej budúcnosti zvýšiť maximálnu dĺžku tweetu na 4000 znakov. Vzhľadom na to, aké časté sú vlákna, by to mohla byť dobrá zmena (vlákna nie sú najčitateľnejším spôsobom prezentácie informácií). Avšak stručná odpoveď Elona Muska na otázku o tejto zmene neprezrádza, či to bude exkluzívne pre predplatiteľov Twitter Blue alebo nie. Určite by to bol spôsob, ako presvedčiť ľudí, aby si kúpili predplatné Blue za 8 dolárov mesačne. A to v prípade, že pôjdete cez webovú stránku, pre iOS vám namiesto toho bude účtovať 11 dolárov mesačne, aby sa vyrovnal poplatok za Apple App Store (30%). Mimochodom, Twitter Blue nie je predplatné bez reklám, namiesto toho používatelia služby uvidia len polovicu reklám. Niečo, čo môže byť kontroverzné, je, že účty s Twitter Blue budú mať prioritu pri výpise zmienok a výsledkov vyhľadávania. Inými slovami, ak chcete, aby používateľov obsah videlo viac ľudí, musí si zaplatiť.

Cez víkend bol Twitter Blue znovu spustený s pridanou možnosťou vytvárať tweety s maximálne 4000 znakmi, odpovede na tweety budú uprednostňované a používateľom sa bude zobrazovať o polovicu menej reklám. Krátko po uvedení do prevádzky boli podmienky aktualizované tak, aby odrážali, že pre je potrebné overené telefónne číslo. Ak ešte nie ste predplatiteľom služby Blue a ešte nemáte overené telefónne číslo, pri ďalšej registrácii budete vyzvaní na overenie čísla. Účty, ktoré neboli aktívne počas posledných 30 dní alebo ktoré zmenili svoju profilovú fotografiu, zobrazované meno alebo používateľské meno počas predchádzajúcich siedmich dní, sa tiež nemusia môcť zaregistrovať. Odberatelia budú potrebovať aj overené telefónne číslo. Tí, ktorí sa zaregistrujú do služby Twitter Blue, okamžite získajú všetky výhody služby Blue, ako je editovanie tweetov a dlhšie videá (plus všetko, čo bolo uvedené vyššie), ale nevidia hneď kontrolnú značku. Musk minulý mesiac potvrdil, že všetky účty Blue sa budú overovať ručne. Twitter Blue bude stáť 8 USD/mesiac pri prihlásení cez web alebo 11 USD/mesiac pri prihlásení cez iOS, aby sa zohľadnila daň z App Store spoločnosti Apple.

1 , 2