Spoločnosť Towercom ponúkne už v najbližších dňoch svoju vynovenú videoslužbu. Diváci sa môžu tešiť na niekoľko pozitívnych zmien. Slovenský poskytovateľ pozemného televízneho a rozhlasového vysielania si totiž zobral k srdcu spätnú väzbu od svojich divákov.

„Vynovená služba prinesie úplne nový prehľadnejší vizuál, rozšírenú 30 dňovú registráciu zdarma, TV so sedemdňovým archívom a úplne novú sekciu so 4K UHD obsahom, ktorý ponúkne aj atraktívne tituly z dielne Red Bullu,“ hovorí Andrej Doležal, riaditeľ pre inovácie spoločnosti Towercom. Službu bude možné využívať aj v zahraničí, potrebná je však registrácia na Slovensku. Zmení sa aj cena. Doteraz stála otta mesačne 5,99€, po novom to bude 4,99€ za mesiac.

Celý obsah bude lokalizovaný do slovenčiny alebo češtiny, prostredníctvom audia alebo titulkov. Zákazníci sa tak nemusia obávať, že by niečomu nerozumeli. Otta bude dostupná aj prostredníctvom aktualizovaných aplikácií android a iOS. Vynovená služba umožní sledovanie obsahu viacerými používateľmi súčasne. „Pre jedno konto bude môcť byť vytvorených päť užívateľských profilov, pričom tí budú môcť sledovať obsah až na desiatich zariadeniach,“ vysvetlil Doležal.

Towercom zároveň po novom umožní napríklad až trom členom rodiny sledovať v rovnakom čase rozdielny obsah. Nové bude aj označovanie prípustnosti filmov pre jednotlivé vekové kategórie. Otta je interaktívna mediálna služba. Ide o tzv. „video on demand“ službu, podobne ako Netflix, navyše aj s live streamom televíznych programov, vrátane 7 dňového archívu. Využívať ju, je možné na televízoroch cez hybridnú televíziu (HbbTV) alebo cez aplikáciu pre smart TV.