Čínska spoločnosť Honor získala pri svojom smartfóne Honor 20 Pro nové vyššie skóre DxOMark a to 113 bodov. Celkové skóre sa teda zvýšilo o dva body v porovnaní s predchádzajúcimi 111.

Vyššie skóre je aktualizované vďaka novému testovaciemu protokolu, ktorý do testovania zariadení naviac zaradil ďalšie dielčie hodnotenie a hodnotenie nočného fotenia. Všetky mobilné zariadenia testované DxOMark prechádzajú rovnako rozsiahlym testovacím procesom, ktorý zahŕňa skupinu testov počínajúc tieňovaním farieb fotografií až po stabilitu expozície videa. Produkty sú testované v laboratóriach aj reálnych situáciach a celý process zahŕňa týždennú prácu niekoľkých pracovníkov.

A ako obstál smartfón pri jednotlivách hodnoteniach? Pri fotení ocenili testeri DxO Marku rýchle, presné a opakovateľné zaostrovanie, dobrý dynamický rozsah vo väčšine podmienok, dobré detaily v blízkom a strednom rozsahu zoomovania, dobré detaily a malé zníženie viditeľnosti pri fotení s bleskom a dobru izoláciu a pekné formovanie pri bokeh efekte. Pri nahrávaní videa ocenili efektívnu stabilizáciu, dobrý detail pri jasných podmienkach aj vnútri objektu, rýchle a presné automatické zaostrenie a jasné a živé farby.