Používateľom, ktorí hľadajú odolný telefón môže zaujať Evolveo StrongPhone Z3. Je ideálny pre outdoorové aktivity, prácu na stavbe, v dielni a v náročnom teréne, ktorému nevadí blato, voda, sneh a prach.

Pevné odolné telo z neho robí spoľahlivého partnera pre intenzívne použitie náročnom prostredí. Navyše podporuje dve aktívne SIM karty s funkciou Dual SIM. Novinka v ponuke odolných telefónov značky nadväzuje na predchádzajúci úspešný model Z1 a prináša okrem iného nielen odolnosť, ale vďaka 2800 mAh batérii niekoľkodennú výdrž. Na prvý pohľad je zrejmé, že je dizajn telefónu prispôsobený svojej najväčšej prednosti – odolnosti. Pogumovaný povrch a vnútorný pevný rám spoločne s tvrdeným sklom displeja zvyšujú odolnosť telefónu, uľahčujú jeho úchop a robia z neho ideálneho spoločníka do nepriaznivých podmienok.

Telefónu nevadia pády, nárazy, vibrácie, voda, blato, sneh, vysoké, alebo nízke teploty, prach ani hrubé zaobchádzanie. Telefón spĺňa normy IP68 (1 meter vodného stĺpca po dobu 30 minút). Telefón je zaujímavý tlačidlový telefón. Podporuje sieť 3G a vďaka funkcii Wi-Fi Hotspot ľahko zabezpečí pre ďalšie zvolené zariadenia pripojenie k internetu. Medzi ďalšie funkcie tohto telefónu patrí výkonné svietidlo s podporou SOS režimu, svietidlo sa ovláda navyše vyhradeným tlačidlom. Telefón je ďalej vybavený fotoaparátom 2 MPx, na fotografovanie, aj záznam videa, odolným farebným displejom 2,4″ a duálnym slotom pre dve SIM karty, alebo microSD kartu a SIM kartu. Ďalšie praktické funkcie telefónu sú Bluetooth, FM rádio, kalendár, budík, stopky, kalkulačka, aj digitálny záznamník. Telefón má taktiež prehliadač fotografií, aj prehrávač video záznamov. Súčasťou dodávky sú aj stereo slúchadlá s integrovaným mikrofónom umožňujúcim viesť hovory v režime handsfree.

Poteší aktívny dual SIM, vďaka čomu používatelia už nebudú musieť riešiť problém, kam s druhou SIM kartou alebo s druhým telefónom, ktorý zaberá akurát tak miesto v vrecku a prirába vrásky na čele. Tento model je vybavený slotmi pre dve SIM karty, takže na všetko stačí len jedno zariadenie. Možno tak mať pohromade svoje súkromné i firemné telefónne číslo. Nechýba ani možnosť zapnutia iba jednej SIM karty. Pripomeňme, že telefón je v predaji dostupný za cenu 77 eur.