Operátor prináša júnový darček pre všetkých svojich zákazníkov: nekonečné dáta.

Aktivácia dát prebehne automaticky v noci z 25. 5. na 26. 5. a možno ich využívať až do 30. 6. 2023. Túto výhodu budú mať zákazníci s T paušálmi, T Biznis paušálmi, Mobilným internetom a programom Bez záväzkov. S neobmedzenými dátami, ktoré majú FUP na úrovni 1000GB, si možno vychutnávať rýchle pripojenie a surfovať bez obmedzení. Nezáleží na tom, či ste doma alebo v zahraničí. Dáta môžete využívať na Slovensku a aj pri roamingu. Ďalej operátor informuje, že zvýšil pokrytie 5G siete, ktorá dosahuje 42% populácie Slovenska. Momentálne pokrýva 54 mestá a 153 obcí, vrátane nedávno pridaných lokalít ako Šurany, Vrbové a ďalších 29 obcí. Tiež zlepšil kvalitu 4G siete a navýšil kapacitu. To znamená, že aj keď budete na hromadnej udalosti s tisícmi pripojených používateľov, mali by ste dosiahnuť rýchlosť minimálne 5 Mbps.

V nedávnom teste Opensignal tiež dosiahol operátor viacero významných ocenení. Získal 11 víťazstiev vo viacerých kategóriách, vrátane skúsenosti v hrách, hlasových aplikáciách, rýchlosti uploadu, 5G uploadu, konzistentnosti, sťahovaní dát, 5G skúsenosti v hrách, hlasových aplikáciách v 5G sieti, dostupnosti 5G a pokrytia 4G. Vo viacerých kategóriách predbehol Orange, pri niektorých kategóriách vyhral tesne nad O2. Paradoxne viac rokov po sebe v testoch prevažne víťazil Orange, resp. výsledky testov oboch operátorov sú v niektorých z hodnotených kategórii podobné. Orange jednoznačne vyhráva kategóriu Rýchlosť sťahovania 5G a je prvým nahláseným operátorom na Slovensku, ktorému sa to podarilo. Dosiahol skóre 148,2 Mbps – o 12,9 Mbps viac ako Telekom.

Pri pohľade na nárast rýchlosti sťahovania do 5G oproti celkovému skóre vidíme najväčší rozdiel u používateľov O2, ktorých skóre 5G je 3,5-krát vyššie ako celkové skóre. Slovak Telekom a Orange zaznamenávajú rovnako pôsobivé nárasty, a to 2,6 a 2,8-násobné. Orange už po druhýkrát získal ocenenie za dostupnosť, dosiahol skóre 97,7%, čo je približne o 1,9% viac ako O2 a Telekom, ktoré sa zhodne umiestnili na druhom mieste so štatisticky podobným skóre 95,5-96,2%. Najmladší operátor, 4ka je na štvrtom mieste so skóre 86,9%. Skóre Orangeu znamená, že používatelia v tejto sieti trávia 97,7% času s aktívnym 3G alebo lepším pripojením. Uvidíme, kam až povedú súboje o čo najlepšiu sieť. Rozhodne ale vítame benefit vo forme neobmedzeného mobilného internetu doma aj v európskom roamingu, a s podobnými iniciatívami by mohli prísť aj konkurenti.