Používatelia Telegramu teraz nepotrebujú telefónne číslo – môžu si kúpiť falošné za kryptomeny.

Kúpiť si možno anonymné číslo prostredníctvom blockchainu Fragment zakladateľa Telegramu a potom ho použiť na registráciu do Telegramu namiesto použitia vlastného telefónneho čísla. Komunikačná platforma vydala novú verziu svojej aplikácie na šifrované správy, ktorá umožňuje registráciu účtu pomocou zakúpiteľných identít založených na blockchaine namiesto skutočných telefónnych čísel. Okrem toho verzia 9.2 obsahuje možnosť automatického mazania správ na časovač pre nové chaty a došlo k aktualizácii funkcie Témy podobnej fóru. Používatelia museli pri registrácii v službe používať svoje mobilné telefónne číslo, podobne ako v iných aplikáciách na koncové šifrovanie správ, ako sú Signal a WhatsApp. Hoci Telegram tvrdí, že vaše telefónne číslo nie je nikdy viditeľné pre neznáme osoby, stále ide o identifikátor, ktorý vo svojej podstate bráni úplnej anonymite.

Ak chcete získať anonymné číslo, musíte si ho ísť kúpiť prostredníctvom blockchainu Fragment, za ktorý zaplatíte pomocou Toncoinu – odnože zo zastaveného kryptoslužobného úsilia Telegramu. Žiaľ, pre záujemcov z USA platí, že Fragment v tejto krajine nefunguje. Ak však máte prístup k nákupu čísla, môžete ho teraz používať v aplikácii. Podobne spoločnosť tento rok začala dražiť skrátené a zberateľské používateľské mená, ktoré sa tiež predávajú za krypto. V systéme iOS sa Telegram v popise App Store o funkcii anonymného čísla nezmieňuje. Počas procesu registrácie však môžete ručne vyťukať kód krajiny 888 a potom sa vás program opýta na vaše anonymné číslo. V najnovšej verzii aplikácie Telegram v systéme Android sa však „Anonymné čísla“ nachádzajú v zozname krajín. Inak nič nenasvedčuje tomu, že by Apple túto funkciu potlačila, ale spoločnosť už predtým blokovala nové funkcie Telegramu a generálny riaditeľ Telegramu Pavel Durov kritizoval Apple za príliš pomalé vydávanie aktualizácií.

V správach zverejnených na Telegrame Durov nazýva Fragment „úžasným úspechom“, ktorý za menej ako mesiac už vygeneroval predaj za viac ako 50 miliónov dolárov. Podľa Durova bude Telegram vďaka týmto monetizačným schémam „schopný zaplatiť servery, prevádzku a mzdy potrebné na ďalšie budovanie nových funkcií a podporu tých existujúcich. Zatiaľ čo niektoré iné aplikácie považujú svojich používateľov za nástroj na maximalizáciu príjmov, my považujeme príjmy za nástroj na maximalizáciu hodnoty pre našich používateľov.“ Pokiaľ ide o ďalšie novinky vo verzii 9.2, platforma rozširuje svoju dlhoročnú funkciu samodeštrukcie správ tak, aby fungovala na časovač. Pre všetky nové chaty vrátane skupinových chatov môžete teraz nastaviť dátum a čas. Toto nastavenie je možné rozšíriť aj na staršie správy, a to tak, že prejdete do Nastavenia > Súkromie a zabezpečenie > Automaticky odstraňovať správy.

Aplikácia Témy 2.0 pokračuje v skupinových správach v štýle diskusného fóra, ale teraz rozširuje limit účasti na viac ako 100 ľudí. Telegram nedávno sprístupnil nové funkcie, ako je prepis videa z hlasu na text, a spustil prémiovú službu za 5 dolárov mesačne, ktorá používateľom poskytuje väčšiu kapacitu na odosielanie, žiadne reklamy a ďalšie funkcie. Vďaka novým funkciám automatického mazania a účtu bez SIM karty táto uzavretá platforma na zasielanie správ podľa spoločnosti „poskytuje dokonalé súkromie“.

Zdroj