Vo väčšine európskych krajín, vrátane Slovenska, platí zákon, ktorý požaduje vytvorenie záchranárskej uličky pri dopravnej nehode.

Táto požiadavka poskytuje inšpiráciu pre vývojárov z Sygicu, ktorí do svoje GPS navigácie integrovali špeciálne upozornenie pre šoférov. Vývojári vytvorili vizuálnu inštrukciu, ktorá pomáha vodičom bezpečne obísť záchranárske vozidlá. Jej cieľom je eliminovať zmätené reakcie, umožniť plynulý pohyb dopravy a zvýšiť celkovú bezpečnosť na cestách. V kritických situáciách, ako sú autonehody, sa každá sekunda počíta a rýchle reakcie sú nevyhnutné. Hoci je pri jednoprúdových cestách jasné, ktorým smerom by sa mali autá vyhnúť, na mnohoprúdových diaľniciach je to zložitejšie. Lukáš Dermek z firmy uvádza: „Zistili sme, že väčšina šoférov neovláda pravidlo vytvárania záchranárskej uličky. Preto sme považovali za kľúčové pridať vysvetľujúcu informáciu k nášmu varovaniu.“

Funkcia je súčasťou plateného balíka Premium+ a aktivuje sa pár sekúnd po spomalení vozidla na určitú rýchlosť. To umožňuje navigácii včas varovať šoférov pred možnou dopravnou nehodou a poskytnúť im inštrukcie, ako nasmerovať svoje vozidlo. Vozidlá v ľavom jazdnom pruhu by sa mali posunúť čo najviac doľava, zatiaľ čo vozidlá v pravom pruhu by mali prejsť čo najviac vpravo. Na viacprúdových cestách by autá v ľavom pruhu mali ustúpiť doľava, kým autá v ostatných pruhoch by sa mali odsunúť vpravo. Spevnená krajnica musí byť vždy voľná. Povinnosť vytvárať záchranársku uličku platí v Rakúsku, Belgicku, Chorvátsku, Česku, Nemecku, Maďarsku, Luxembursku, Poľsku, Slovinsku, na Slovensku a vo Švajčiarsku. Vo zvyšných členských štátoch EÚ nie je táto povinnosť pre vodičov zákonom stanovená.