Google pridáva novú funkciu do svojej aplikácie Kalendár a udalosti budete môcť zdieľať rovnako jednoducho ako fotografie.

Nová funkcia bude praktická, ak budete potrebovať rýchlo zdieľať informácie o udalosti s inými ľuďmi. Firma momentálne pracuje na novom spôsobe zdieľania udalostí z kalendára, ktorý bude fungovať podobne ako zdieľanie fotografií alebo iných dát. Aplikácia Google Kalendár bude teda obsahovať nové tlačidlo „Zdieľať“, prostredníctvom ktorého budete môcť efektívne a bezproblémovo odoslať informácie o konkrétnej udalosti ostatným používateľom. Nový prvok v aplikácii oceníte najmä v situáciách, kedy je potrebné odoslať informácie o udalosti skupine ľudí. Nebudete musieť ručne zadávať ich emailové adresy do kalendárovej udalosti, ale prostredníctvom jediného zdieľania zašlete odkaz priamo do skupinovej konverzácie.

Celý proces je zobrazený v krátkom videu, ktoré na sociálnej sieti Twitter zverejnil používateľ s menom @AssembleDebug. Zatiaľ nie je známe, kedy sa nová funkcia stane dostupnou pre širokú verejnosť, ale keď to nastane, uvidíte v aplikácii nové tlačidlo „Zdieľať“. Používatelia, ktorí kliknú na zdieľaný odkaz, budú môcť pomocou tlačidiel „Áno“, „Nie“ a „Možno“ označiť svoju účasť. Táto možnosť už je momentálne dostupná v Google Kalendári, avšak iba pre udalosti, ktoré obsahujú odkaz na stretnutie cez službu Google Meet. Do budúcnosti by malo byť zdieľanie k dispozícii pre všetky udalosti.

Zdroj