Elon Musk možno čoskoro skončí na poste generálneho riaditeľa Twitteru po tom, čo sa v prieskume verejnej mienky rozhodol odstúpiť.

Po prevzatí spoločnosti došlo v posledných týždňoch k drastickým zmenám. Takmer polovica zamestnancov bola prepustená, pretože spoločnosť úplne reštrukturalizovala svoj model príjmov. Muskove zámery zahŕňali zrýchlenie Twitteru, odblokovanie ľudí, ktorí boli z veľkej časti neprávom zablokovaní (ako prezident Donald J. Trump), a výrazné zníženie počtu spamových botov na stránke. Po nedávnom obnovení služby Twitter Blue sa na poslednú chvíľu objavili zmeny politiky, ktoré používatelia kritizovali, vrátane nejasnej politiky týkajúcej sa používania na propagáciu platforiem tretích strán. Musk potom uviedol, že bude organizovať prieskumy, aby sa rozhodlo o budúcich zmenách politiky.

No hneď ďalšia anketa, ktorú Musk usporiadal, sa pýtala používateľov, či by mal nový generálny riaditeľ odstúpiť z funkcie šéfa Twitteru. 57,5% zo 17503391 hlasujúcich uviedlo, že Musk by mal odstúpiť, zatiaľ čo zvyšných 42,5% hlasujúcich uviedlo, že Musk by mal zostať. Signály (okrem prieskumu na Twitteri) naznačujú, že Musk čoskoro odíde z funkcie generálneho riaditeľa. Akcie Tesly medziročne klesli o viac ako 60%, keďže automobilový priemysel začína ďalší pokles. Medzitým zmeny, ktoré priniesol Twitter, môžu podľa technologického analytika Dana Ivesa nakoniec stáť platformu 4 miliardy dolárov. Samotný Musk na Twitteri napísal: „Neexistuje žiadny nástupca“ v reakcii na Tweet, ktorý naznačoval, že Twitter už má pripraveného nového generálneho riaditeľa, ktorý by Muska nahradil na jeho čele. Možno žiadny nástupca neexistuje… zatiaľ?

Zdroj