Spoločnosť Samsung predstavila novú sériu svojich prémiových smartfónov Galaxy Note 10, pričom prvýkrát bola predstavená (po vzore série S) dvojica telefónov – Note 10 a Note 10+. Čo prinášajú?

Tentokrát boli smartfóny zo série Galaxy Note po prvýkrát ponúkané v dvoch veľkostiach, takže sa zákazníci môžu rozhodnúť pre verziu, ktorá im lepšie vyhovuje. Menší Note 10 ponúka 6,3“ displej, väčší a viac vybavený model Note 10+ má 6,8“ displejom, čo je doposiaľ najväčší displej, aký výrobca v sérii Note ponúkol. Displeje smartfónov patria k tomu najlepšiemu, čo výrobca ponúka.

 

Displej smartfónov je takmer bezrámikový a siaha od okraja po okraj, pričom otvor pre predný fotoaparát umiestnený v displeji je malý. Škoda, že výrobca nestavil na podobný otáčajúci sa mechanizmus ako v prípade Galaxy A80. Predpokladáme, že to daný tým, že výrobca stavil na doterajší osvedčený dizajn zariadenia a minimálne sa líši voči tohtoročným smartfónom zo série S10. Smartfóny ponúknu takisto ako tohtoročné modely zo série S10 AMOLED displej s podporou pre HDR10+.

Za hlavnú výhodu série Note však považujeme funkcie pera S Pen, vďaka čomu si používatelia môžu zapisovať poznámky, ktorý v aplikácii Samsung Notes z ručne písaného textu prevedú do digitálnej podoby a exportujú ho do rôznych formátov vrátane formátu Microsoft Word. Note 10 stavia na schopnostiach pera S Pen, ktoré podporuje štandard Bluetooth Low Energy, ktoré bolo predstavené pri modeli Note 9.

 

Galaxy Note 10 a Note 10+ budú dostupné v prevedení Aura Glow a Aura Black od 23. augusta, ale predobjednávať ich môžete už od 7. augusta až do 22. augusta. V priebehu predobjednávok navyše môžete za svoj použitý, funkčný smartfón alebo tablet získať k výkupnej cene aj jednorazový bonus 200 eur.