Spoločnosť Motorola nedávno predstavila smartfón Motorola One Vision. Novinky, ktoré tento model prináša, zahŕňajú technológiu Quad Pixel a mód Nočné Snímanie. Dnes čitateľom prinášame pár užitočných tipov, ako a kedy použiť nové funkcie, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky aj pri znížených svetelných podmienkach. Ako to funguje?

S technológiou Quad Pixel dokáže 48 MPx senzor zadnej kamery skombinovať štyri megapixely do jedného veľkého 1.6 µm pixelu, vďaka čomu je štvornásobne citlivejší na svetlo, čo sa prejavuje ostrými 12 MPx zábermi so zníženým obrazovým šumom. Táto hardvérová funkcionalita pracuje s fotografiami a aj videami. Pri 25 MPx prednej kamere sa používatelia môžu rozhodnúť, či si pre zábery aktivujú technológiu Quad Pixel, aby vylepšili snímky v slabých svetelných podmienkach, alebo si nasnímajú 25 MPx fotografie v prostredí s dostatkom svetla.

K dispozícii je aj mód Nočné Snímanie. Ide o softvérové vylepšenie, ktoré zachytáva obrázky s rôznym stupňom svetelnej expozície na každom z nich a následne na tieto surové dáta aplikuje algoritmus, ktorý vygeneruje jeden záber s vylepšením fotografie v prostredí za slabých svetelných podmienok. Odporúčame používať Nočné Snímanie najmä pri fotení nočných scenérií bez pohybujúcich sa objektov, zatiaľ čo funkcia Quad Pixel odporúčame pre fotenie v interiéroch, ako je bar alebo ulica s aspoň čiastočným umelým osvetlením.

Ako si tieto funkcie nastavíte?

Quad Pixel je zabudovaná do senzora, takže používatelia nemusia meniť žiadne nastavenia na zadnej kamere, tá bude automaticky robiť fotografie s využitím technológie Quad Pixel  a pri fotení prednou kamerou bude technológia prednastavená na fotenie 6 MPx fotografií. Pri fotení prednou kamerou v prostredí, kde je viac svetla, majú používatelia možnosť zmeny nastavenia fotoaparátu pre zachytenie 25 MPx fotografií.

Nočné Snímanie nastaví používateľ tak, že nájde ikonku kamery v menu, alebo pomocou moto akcií aktivuje rýchle snímanie dvojitým pokrútením zápästia. Aktivujte/deaktivujte funkciu Nočné Snímanie v nastaveniach; s aktivovanou Stabilizáciou obrazu v nastaveniach, používateľovi kamera automaticky navrhne použitie Nočného Snímania, keď rozpozná, že sú znížené svetelné podmienky. Používatelia majú tiež možnosť priamo spustiť mód Nočné Snímanie stlačením a podržaním ikonky kamery a priamym využitím skratky ku kamere.