Keďže spoločnosť Samsung mala včera svoj veľký deň, v tomto článku sa podrobne pozrieme na ďalší produkt, ktorý včera predstavila.

Ide o zariadenie Galaxy Z Flip 3, pričom telefón má vylepšený dizajn aj špecifikácie. Okrem toho je v porovnaní so svojím bratom Galaxy Fold 3 aj cenovo dostupnejší. Hoci je dizajn rovnaký ako u predchodcu, je výrazne vylepšený. Azda najväčšou zmenou je vonkajší displej, ktorý je teraz väčší a používateľsky prívetivejší. Slúži na zobrazovanie oznámení a vďaka veľkosti obrazovky nie je potrebné otvárať telefón. Displej môže slúžiť aj ako hľadáčik pri fotení selfie pomocou hlavného duálneho fotoaparátu. Ďalšou dôležitou zmenou a konštrukčným vylepšením je odolnosť voči vode a prachu podľa certifikácie IPX8, ktorá je v prípade skladacích telefónov celkom jedinečná. Výrobca vylepšil aj rám telefónu. Je hrubší a pevnejší o 10% ako predchádzajúci model. V neposlednom rade môžeme za zlepšenie považovať pridanie stereo reproduktorov s podporou Dolby Atmos. Hlavný interný displej je Dynamic AMOLED 2X. Má uhlopriečku 6,7″, rozlíšenie 2640×1080 pixelov a adaptívnu obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Jemnosť obrazovky je 425 ppi a je chránená sklom Gorilla Glass Victus. Vonkajší displej Super AMOLED má veľkosť 1,9″. Rozlíšenie je 512×260 pixelov a jemnosť dosiahla 302 ppi.

Rovnako ako Galaxy Z Fold 3 má aj Z Flip 3 procesor Qualcomm Snapdragon 888 s 8 GB RAM a 128/256 GB interného úložiska. Batéria má kapacitu 3300 mAh a podporuje 15W káblové nabíjanie, 10W bezdrôtové nabíjanie a 4,5W reverzné nabíjanie. Z hľadiska konektivity tu nájdeme 5G SA/NSA, sub6/mmWave, 4G, Wi-Fi 802.11 ax (2,4 GHz/5 GHz), Bluetooth 5.1 LE, USB-C, NFC a GPS. Snímač odtlačkov prstov je na okraji telefónu. Telefón beží na systéme Android 11 s používateľským rozhraním One UI 3.1. Predný fotoaparát s rozlíšením 10 MPx a clonou f/2,4 je umiestnený v diere v hornej časti uprostred vnútorného displeja. Hlavný fotoaparát je duálny a oba snímače majú rovnaké rozlíšenie 12 MPx. Primárny snímač má clonu f/1,8 a veľkosť pixelov 1,4 μm. Druhý snímač funguje ako širokouhlý objektív s veľkosťou pixelov 1,22 μm a svetelnosťou f/2,2. Fotoaparát je chránený sklom Gorilla Glass DX.

Samsung Galaxy Z Flip 3 sa dostane na trh v krémovej, zelenej, levanduľovej a čiernej farbe. Predobjednať si ho môžete už teraz, predaj sa začne 27. augusta. V Európe bude cena verzie s kapacitou 8 GB/128 GB stanovená na 1049 eur a verzia s kapacitou 8 GB/256 GB stojí 1099 eur. Do predaja ho zaradia aj mobilní operátori, ako prvý už dostupnosť oznámil Telekom. Ten tiež uvádza, že k predobjednávke možno získať najviac do 1000 eur pri výkupe starého zariadenia. Zároveň plánuje operátor zaradiť aj čerstvo predstavené hodinky Samsung Galaxy Watch 4, ktoré boli taktiež predstavené včera na evente.

Zdroj