V Európe sa v prvých mesiacoch roku 2024 zmenili obľúbené telefóny.

Samsung Galaxy S24 Ultra sa stal najpredávanejším telefónom, aj keď je drahší. Predbehol lacnejšie modely Samsungu a aj Apple iPhone 15. Drahé telefóny sú teraz obľúbenejšie. Predtým ľudia kupovali viac lacnejšie modely Samsungu. Teraz však drahý S24 Ultra, ktorý má najnovšie technológie, predbehol všetky ostatné. To ukazuje, že ľudia možno začínajú viac investovať do lepších telefónov.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo ľudia kupujú drahé telefóny. Nové technológie, ako je umelá inteligencia v S24 Ultra, môžu byť pre ľudí veľmi lákavé. Tiež lepšie fotoaparáty, obrazovky a dlhšia výdrž batérie môžu byť dôvodom, prečo si ľudia vyberajú drahšie modely. Samsung tiež dobre propaguje svoje nové funkcie a používateľský zážitok, čo môže prilákať viac zákazníkov. Tento trend vidíme aj pri firme Apple.

Aj keď iPhone 15 Pro Max a Pro sú populárne, lacnejší iPhone 15 nie je taký úspešný ako predchádzajúci model iPhone 14. To naznačuje, že aj Apple sa zameriava na drahšie modely. V prvých mesiacoch roku 2024 sa v Európe zmenilo správanie ľudí pri kúpe telefónov.

Úspech drahých modelov od Samsungu a Apple ukazuje, že ľudia možno začínajú viac investovať do lepších telefónov. Aj keď dlhodobé trendy ešte nevidíme, je jasné, že trh s telefónmi v Európe sa mení. Táto zmena prináša nové výzvy pre výrobcov telefónov a sľubuje lepšie zariadenia pre zákazníkov.

Zdroj