Gigant na spôsobe, ako sa zbaviť lepiacich prúžkov, ktoré držia batériu iPhonu na mieste.

Apple bude musieť splniť nariadenia EÚ, ktoré vyžadujú, aby boli všetky batérie telefónov do roku 2025 vymeniteľné používateľom. V súčasnosti je batéria obalená fóliou a k telefónu je pripevnená pomocou lepiacich prúžkov, za ktoré sa ťahá, aby sa batéria uvoľnila. Spoločnosť údajne pracuje na prechode na kovový kryt, ktorý po malom elektrickom náraze batériu vysunie.

Táto technológia sa údajne nazýva elektricky indukované odlepenie lepidla. Je otázne, či to bude jednoduchšie ako vyťahovanie lepiacich pásikov. Dostať sa k tejto batérii bude rovnako ťažké ako teraz. Najprv sa musíte dostať cez lepidlo, ktoré drží sklenené časti k rámu telefónu, potom cez niekoľko skrutiek a páskových káblov.

Firma by mohla nový kryt batérie otestovať ešte tento rok aspoň na jednom modeli iPhone 16 a očakáva sa, že na budúci rok ho prinesie do celého radu iPhone 17. Mnohí ďalší výrobcovia používajú podobné samolepiace výsuvné prvky, čo znamená, že do budúceho roka budú musieť nájsť spôsob, ako uľahčiť aj výmenu batérie.

Zdroj