Hoci sme len približne v polovici tohto roka, niektorí etablovaní výrobcovia sa už pomaly pripravujú na budúci rok.

Ide najmä o tých, ktorí v prvom štvrťroku nového roka vydávajú svoje vlajkové lode. To sa samozrejme týka aj spoločnosti Samsung. V januári tohto roka predstavili sériu Galaxy S21, ktorá zahŕňa modely Galaxy S21, S21+ a S21 Ultra. Telefóny boli v závislosti od trhov vybavené buď procesorom Qualcomm Snapdragon 888, alebo vlastným čipsetom Exynos 2100 (v Európe). Výrobca im dal aj špičkové displeje Dynamic AMOLED s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Dnes sa však pozrieme na to, ako by na tom mohol byť s obrazovkami pripravovaná séria Samsung Galaxy S22.

Rovnako ako tohtoročná séria Galaxy S21 bude aj pripravovaná séria Samsung Galaxy S22 pozostávať z troch telefónov. Opäť pôjde o modely Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra. Počet a pomenovanie telefónov sa teda nezmení, ale mala by sa zmeniť veľkosť ich displejov. Konečne, bolo načase znížiť neprakticky veľké uhlopriečky, čím sa môžu stať pre nás európanov zaujímavejšie (keďže je dobre známe, že najmä v Číne obľubujú ľudia veľké lopaty). Podľa dvoch zdrojov budú mať pripravované zariadenia o niečo menšie displeje. Konkrétne by sa ich uhlopriečky mali nastaviť takto: S22 – 6,06 až 6,1″, S22+ – 6,55 až 6,66″ a S22 Ultra – 6,80 až 6,81″. Pre porovnanie, tohtoročné modely S21 a S21+ majú 6,2″, resp. 6,7″ displej.

S21 Ultra má 6,8″ displej, takže tu by nemalo dôjsť k žiadnej zmene a údajne ide opäť o displej OLED s technológiou LTPO (nízkoteplotný polykryštalický oxid). To by malo umožniť adaptívnu obnovovaciu frekvenciu. Stručne povedané, pôjde o rovnaký displej ako v prípade tohtoročného modelu S21 Ultra. Rozlíšenie jednotlivých obrazoviek zatiaľ nie sú známe, ale pravdepodobne budú rovnaké ako u tohtoročných modelov.

Zdroj