Čo ponúka nedávno testovaný tlakový hrniec s 18 prednastavenými programami?

Ocenili sme jednoduché ovládanie hrnca. Výkon zariadenia ovplyvňuje rýchlosť varenia, obvykle sa pohybuje v rozmedzí 600 – 1500 W, pričom testovaný model ponúka zlatý stred – 1000 W. Pri varení treba zohľadniť, že štvrtina nádoby musí zostať voľná, takže náplň môže zaberať maximálne tri štvrtiny objemu nádoby. Jeho hlavnou výhodou je efektívne využitie času a energie. Moderné varianty hrncov, nazývané aj inteligentné, získavajú popularitu nielen v domácnostiach, pretože dokážu nahradiť viacero kuchynských prístrojov. Hrniec dovoľuje používateľom nastavovať teplotu, čas a spôsob prípravy. Okrem funkcie tlakového hrnca disponuje aj možnosťami pomalého varenia, ryžovania a dokáže nahradiť varič vajec, parný hrniec, jogurtovač aj ohrievač.

Hrniec disponuje hlavnou nádobou s kapacitou 6 litrov, čo je dostatočné pre prakticky všetky druhy jedál a príloh pre štyri osoby. Nádoba je vyrobená z nepriľnavého materiálu a je možné ju umývať v umývačke riadu. Oceňujeme jednoduchú a tichú prevádzku testovaného modelu, ktorý za cenový rozsah 95 až 110 eur poskytuje vynikajúcu kvalitu. Je ľahký, skladný a zároveň disponuje prémiovým dizajnom. Jedinou nevýhodou je absencia vypínača (off), takže po dokončení prípravy musí používateľ vždy zariadenie vytiahnuť zo zásuvky. Výhodou je, že tlak vo vnútri nádoby sa nezvyšuje, pokiaľ nie je bezpečne uzavretý. Hrniec sa taktiež skvele hodí na prípravu gulášu. Pri prenášaní hotového jedla v hrnci na chatu sa nemusíte obávať vylievania obsahu, pretože hrniec sa dá bezpečne uzavrieť.

Výrobca do neho implementoval aj technológiu Cool Touch, ktorá zabezpečuje bezpečné manipulovanie s hrncom počas varenia, aby sa používateľ nepopálil horúcou nádobou. Prínosom je funkcia odloženého štartu a udržiavanie teploty až do 12 hodín. To znamená, že je možné nastaviť, aby hrniec začal variť presne v stanovenom čase a potom udržiaval jedlo teplé až do chvíle, kedy si ho používateľ chce vychutnať. Ako prebieha samotné varenie? Potraviny sa umiestnia do hrnca a používateľ nastaví požadovaný program. S týmto multifunkčným hrncom je príprava jedál rýchla, jednoduchá a navyše zdravá. Milovníci zdravého životného štýlu ocenia možnosť varenia v pare. Vďaka mnohým programom sme si tento hrniec obľúbili – dokáže pripraviť jogurty, ryžu, vajíčka, koláče, rôzne druhy mäsitého aj bezmäsitého jedla. Možností je neúrekom. Navyše, v balení sú zahrnuté recepty, ktoré môžete jednoducho vyskúšať.

Zapožičal: Lauben