Radosť, operátor v appke, si 24. septembra pripomína svoje narodeniny.

Už tri roky prináša svojim zákazníkom bohatú porciu dát, volaní a správ za výhodné ceny, ktoré sa nemenili ani v čase kríz. A to všetko bez viazanosti, v dobrom pokrytí siete a so všetkým čo potrebuje v jedinej appke. Čo robí Radosť radostnou vo vnímaní zákazníkov mobilných služieb potvrdil aj reprezentatívny prieskum zrealizovaný v auguste tohto roka. Až 78% zákazníkov mobilných operátorov využíva na pripojenie k internetu platené balíčky dát. Prostredníctvom Wi-Fi sa pripája 14% používateľov mobilných služieb a bez internetu funguje len 8% zákazníkov. Výhodou operátora v appke je jeho digitálnosť. Prostredníctvom internetu si zákazník v jedinej appke dokáže nastaviť všetko čo potrebuje. Dokonca aj proces aktivácie a prenos čísla od iného operátora prebieha v appke bez nutnosti návštevy pobočky.

Zároveň programy obsahujú atraktívne objemy dát, ktoré plne nahrádzajú Wi-Fi pripojenie mobilu. Napríklad Dátová Radosť obsahuje neobmedzený objem dát v cene len 15 eur. Jediným limitom je obmedzenie 10/10 Mbps prenosových rýchlostí. V rámci prieskumu až 62% ľudí, ktorí využívajú dáta uviedlo, že objem predplatených dát vo svojom programe neminie. Tretina (34%) ľudí tento objem minie, ale len 7% si dáta v programe navýši alebo obnoví. Naproti tomu, objem dát v niektorom z programov neminie až 73% ľudí. Dáta si v balíčkoch obnovuje rovnako len 7% respondentov, ktorí operátora využívajú. Radosť ponúka vo všetkých svojich programoch aj balíky dát. S malou Radosťou majú zákazníci k dispozícii v cene programu 5 eur 2GB dát. Neobmedzené dáta môžu využívať za 15 eur na 30 dní, alebo s programom Nekonečná Radosť v cene 20 eur sa nemusia obmedzovať nielen v dátach, ale ani pri volaniach, či posielaní správ.

Takmer polovica (48%) zákazníkov všetkých mobilných operátorov na Slovensku vníma ceny, ktoré platia za poskytované služby priaznivo. Zákazníci si už tri roky, teda od začiatku vzniku operátora, užívajú priaznivé ceny, ktoré sa nemenili ani v čase kríz, kedy takmer všetci mobilní operátori ceny dvíhali. O2 ako prevádzkovateľ tohto operátora menil a znevýhodňoval svoje ceny, avšak u digitálneho značkového operátora ceny zachoval. Jedným z najobľúbenejších programov od začiatku pôsobenia operátora na trhu je Nekončená Radosť s neobmedzenými dátami, volaniami aj správami za nezmenenú cenu 20 eur na 30 dní.