Doterajšie skladacie mobily majú malú kapacitu batérie.

Chystaný Flip 6 by mohol priniesť výrazné vylepšenie, a výrobca údajne testuje väčšiu batériu v pripravovanom skladacom telefóne. Predpokladá sa, že zariadenie by mohlo ponúknuť batériu s kapacitou 4000 mAh, čo je o 300 mAh viac ako v prípade modelu Z Flip 5. Telefóny Z Flip sú už roky najpopulárnejšími skladacími telefónmi, ale jedným veľkým problémom je, že v porovnaní s bežnými telefónmi so systémom Android majú zvyčajne malé batérie.

Teraz holandský portál informoval, že Samsung testuje väčšiu batériu v modeli Z Flip 6. Samozrejme, stojí za zmienku, že firma vo svojich skladacích telefónoch používa konštrukciu s dvoma batériami. Portál tvrdí, že pripravovaný model testuje s batériou s kapacitou 1097 mAh a 2790 mAh, takže celková menovitá kapacita batérie je 3880 mAh. To naznačuje, že výrobca by mohol Z Flip 6 propagovať ako zariadenie s batériou s kapacitou 4000 mAh.

Pre porovnanie, Z Flip 5 má dve batérie s menovitou kapacitou 971 mAh a 2620 mAh. Celková menovitá kapacita je teda 3591 mAh, ale spoločnosť uvádza, že Z Flip 5 má batériu s kapacitou 3700 mAh. Zlepšenie je potrebné aj preto, že konkurenti ako Motorola Razr a Oppo Find N3 Flip ponúkajú podstatne väčšie batérie. Skladacie zariadenia výrobca predstavuje a uvádza spravidla koncom leta, takže až čas ukáže, s akými parametrami a zlepšeniami príde.

Zdroj