Zdá sa, že Nokia to s modelom Magix Max chce dosiahnuť na výslnie.

Minulý mesiac prišiel výrobca telefónov, ktorý patrí spoločnosti HMD Global, s osvieženým logom od získania značky Nokia v roku 2016. Predstavenie nového loga bolo náznakom, že sa chystá niečo špeciálne. Máte pravdu, ak patríte k tým, ktorí majú takéto predvídavé pohľady. Značka vyrába niekoľko dobrých smartfónov a funkčných telefónov. Napriek tomu, nemá veľký vplyv na podiel na trhu. Hlavným dôvodom môže byť skutočnosť, že sa príliš nevenovala smartfónom na úrovni špičkových vlajkových lodí. Väčšina smartfónov sú buď základné modely, alebo modely strednej triedy. Spoločnosť najprv oznámila svoj zámer bojovať o podiel na trhu predstavením nového loga. Teraz sa chystá ísť naplno s uvedením telefónu Nokia Magic Max.

Na nedávnom ročníku veľtrhu MWC 2023 v Barcelone oznámila dva pripravované smartfóny, ktoré ešte len budú uvedené na trh. Oznámila Nokia Magic Max a Nokia C99. Od oznámenia sa o telefónoch objavilo množstvo únikov a my sa tu podelíme o všetky podrobnosti s očakávanými cenami. Väčšina zvestí poukazuje na dátum uvedenia telefónu Nokia C99 na trh 28. apríla 2023. Ďalšia fáma však tento dátum ešte predlžuje na 18. november 2023. Vďaka tomu, že firma oznámila C99 na veľtrhu MWC 2023, je druhý dátum uvedenia na trh celkom mimo. Správy hovoria, že Magic Max sa bude dodávať v troch rôznych pamäťových konfiguráciách. K dispozícii budeme mať 8GB, 12GB a 16GB RAM s možnosťami 256GB a 512GB úložiska. Na trh sa dostane s operačným systémom Android 13 po vybalení z krabice so SoC Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2.

V zariadení môžeme vidieť aj 6,7″ displej AMOLED so 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Na displeji pripravovaného vlajkového zariadenia by sa mohla nachádzať ochrana Corning Gorilla Glass 7. Zariadenie bude na zadnej strane vybavené trojitým fotoaparátom so 144 MPx hlavným snímačom, 64 MPx ultraširokouhlým objektívom a 48 MPx teleobjektívom. Povesti naznačujú masívnu 7950mAh batériu, ktorá sa vďaka 180W rýchlonabíjačke dokáže nabiť z 0 na 100 aj v priebehu niekoľkých minút. Cenu jednotlivých variantov určia pamäťové konfigurácie. Zdroje však naznačujú, že štartovacia cena sa bude pohybovať okolo 550 USD. V súvislosti s dátumom uvedenia na trh neexistujú žiadne pevné správy, ale očakávame, že sa Nokia Magic Max dostane na trh v priebehu niekoľkých týždňov.

Zdroj