Do predstavenia série iPhone 15 zostáva ešte niekoľko mesiacov, ale analytici sa už teraz tešia na to, čo bude nasledovať neskôr.

Analytik pre oblasť displejov Ross Young, ktorý má vďaka svojim interným znalostiam dodávateľského reťazca neuveriteľnú stopu v únikoch informácií, tvrdí, že technológia Face ID pod displejom očakávaná na rok 2024 by sa teraz mohla posunúť na rok 2025 kvôli „problémom so snímačom“. Analytik zopakoval svoju predchádzajúcu správu o tom, ako bude vyzerať iPhone v rokoch 2023 až 2026. Vďaka technológii Face ID pod displejom sa očakávalo, že iPhone 16 Pro bude mať dierkovaný dizajn, alebo teraz aspoň menší výrez Dynamic Island. Vďaka týmto novým informáciám o problémoch so snímačom by Apple mohol odložiť zmenu dizajnu celého svojej série o ďalší rok, keďže Dynamic Island by mohol zostať taký, aký je od iPhonu 14 Pro po iPhone 16 Pro.

Young predtým uviedol, že firma neplánuje pridať Face ID pod displej do tohtoročného iPhonu 15 nie preto, že by to nešlo, ale na marketingové účely. Teraz sa zdá, že vývoj neprebieha tak hladko, ako sa plánovalo. Zaujímavé je, že iní výrobcovia smartfónov už aplikujú nejaký druh skenera odtlačkov prstov pod displejom alebo dokonca skrývajú fotoaparát pod hlavný panel, hoci ani jedno z týchto riešení pravdepodobne nie je v štandarde použiteľnosti spoločnosti. Hoci od objavenia najnovších technológií nás delí ešte niekoľko rokov, v inej správe sa nedávno uvádzalo, že firma z Cupertina by mohla priniesť do iPhonu Touch ID pod displejom v roku 2026. Ak sa to ukáže ako presné, iPhone dostane túto technológiu v tom istom roku, v ktorom by pribudla predná kamera pod displejom. Aj keď mať Touch ID pod displejom by mohlo byť pre dlhoročných používateľov iPhonu skvelým doplnkom, zdá sa, že je to príliš veľa funkcií, ktoré bude musieť Apple v takom krátkom čase ukryť.

Zdroj