Stánok Lenova na MWC mal v rukáve niečo zaujímavé v podobe rolovateľného konceptu smartfónu Motorola.

Ten by sa podľa niektorých mohol volať Moto Rizr. Áno, ide o poklonu kultovému slider telefónu Motorola Rizr Z3 z roku 2006. Nové koncepčné zariadenie je vybavené 5″ displejom s pomerom strán 15:9, ktorý sa vertikálne rozšíri na 6,5″ uhlopriečku s pomerom strán 22:9. To znamená, že stlačením tlačidla môžete prejsť z telefónu veľkosti mini na telefón veľkosti plus, čím získate telefón ľahko použiteľný jednou rukou a zároveň väčšiu obrazovku na konzumáciu médií v prípade potreby. Stačí dvakrát ťuknúť na tlačidlo napájania. Hoci spoločnosť tvrdí, že ak sa na základe tohto zariadenia objaví zariadenie pre masový trh, ovládanie sa môže líšiť.

Obrazovka je displej pOLED vyrobený BOE a podobne ako všetky rolovateľné a skladacie displeje prináša vlastnú sadu otázok týkajúcich sa odolnosti. Panel sa obtáča okolo zadnej strany zariadenia, pričom malá časť displeja je k dispozícii pre oznámenia alebo ako hľadáčik fotoaparátu na náhľad záberov. Ďalšou zaujímavosťou je, že slúchadlo a selfie kamera sú v skutočnosti schované za panelom, takže displej sa zroluje vždy, keď uskutočníte/prijmete hovor alebo chcete urobiť selfie. Mechanizmus rollable automaticky rozširuje displej v aplikáciách, ako je YouTube, aby používateľa viac pohltil, ako aj v e-mailovej aplikácii, aby mal väčšie plátno na písanie. Ikony a tapety na domovskej obrazovke sa tiež zarovnajú, keď rozťahujete alebo zmršťujete displej.

Koncepčný telefón s rolovacím displejom má hmotnosť 210 gramov a je vybavený batériou s kapacitou 3000 mAh – to je takmer všetko, čo sa týka špecifikácií. Bolo by zaujímavé sledovať, ako bude Motorola s týmto konceptom pokračovať a ako plánuje uviesť rolovateľný telefón na trh. Odolnosť je v prípade rolovateľných zariadení veľkým otáznikom, dokonca ešte väčším ako v prípade skladacích zariadení. Rolovateľná obrazovka tohto modelu je vždy odkrytá a obyčajný pád by mohol potenciálne zničiť celý zážitok. Do úvahy musíme vziať aj pohyblivý mechanizmus, ktorý rotuje displej hore a dole. Na druhej strane rolovacie telefóny lepšie využívajú priestor v kompaktnejšom tvare, čo je lákavá ponuka.

Zdroj