Uniknuté rendery naznačujú dizajn bez tlačidiel, port USB typu C a hrubšie šasi.

iPhone 15 Pro Max alebo iPhone 15 Ultra by mohol byť potenciálne prvým iPhonom, ktorý sa zbaví fyzických tlačidiel, ak sa dá predpokladať, že nedávno uniknuté rendery sú pravdivé. Nové obrázky naznačujú, že pripravovaný mobil by mohol mať na mieste fyzických tlačidiel zapustené priestory, ktoré by podľa predstáv mali poskytovať haptickú spätnú väzbu napodobňujúcu pocit fyzického kliknutia. V porovnaní so súčasným iPhonom 14 Pro Max má byť pripravovaný iPhone 15 Pro Max hrubší, o niečo kratší a mohol by byť vybavený portom USB-C. Samozrejme, Dynamický ostrov bude stále prítomný, keďže neočakávame žiadne výrazné zmeny, ak vôbec nejaké, keďže bol predstavený len minulý rok. Hovorí sa aj o tom, že tento telefón bez tlačidiel by sa mohol volať iPhone 15 Ultra, čo znamená, že by sme sa tento rok mohli dočkať uvedenia piateho modelu popri dvoch modeloch Pros a dvoch štandardných modeloch.

Leaker zverejnil na Twitteri niekoľko CAD renderov údajného iPhonu 15 Pro Max, pričom porovnal aj rozmery pripravovaného telefónu so súčasným iPhonom 14 Pro Max. Prvá vec, ktorá upúta pozornosť, sú prázdne miesta, ktoré zostali po odstránení fyzických tlačidiel. Tie určite vyzerajú trochu zvláštne a veľmi pochybujeme, že pôjde o finálny dizajn. Medzery budú s najväčšou pravdepodobnosťou vyplnené polovodičovými tlačidlami, ktoré budú vyzerať ako bežné tlačidlá, ale namiesto toho budú mať hmatovú spätnú väzbu, podobne ako tlačidlo Domov na iPhone SE (2022) alebo trackpad na MacBooku. Jeden z renderov tiež naznačuje, že iPhone 15 Pro Max by mohol byť o niečo hrubší ako model súčasnej generácie (8,25 mm oproti 7,85 mm) bez započítania výčnelku fotoaparátu. Zároveň by mal mať užšiu šírku 76,73 mm (oproti 77,6 mm). Výška telefónu by tiež mohla byť o niečo nižšia, a to 159,86 mm v porovnaní so 160,7 mm pri iPhone 14 Pro Max.

Ďalšou významnou zmenou, ktorá by určite mnohých potešila, je možné použitie portu USB-C namiesto Lightning. Leaker tiež spomína použitie rámu zo zliatiny titánu namiesto nehrdzavejúcej ocele na pripravovanom iPhone Pro. Predchádzajúce správy naznačovali, že aj štandardné modely iPhone 15 sú pripravené získať dynamický ostrov, plávajúci výrez ako iPhone 14 Pro. Je možné, že sa dočkáme aj mierneho zväčšenia veľkosti displeja iPhonu 15. Predpokladá sa, že iPhone 15 Pro sa bude dodávať v tmavočervenej farbe, ktorá by mohla byť charakteristickou farbou tohtoročnej série Pro. Tenšie rámčeky sú niečo ďalšie, čo môžeme očakávať, spolu s väčšou pamäťou RAM v modeli iPhone 15 Pro Max.

Zdroj