Užšia spolupráca Oppo, Xiaomi a Vivo znamená, že používatelia môžu ľahšie prenášať dáta do nového smartfónu.

Výmena smartfónov môže byť z mnohých dôvodov nepríjemná, ale ešte horšie je to, keď prechádzate medzi značkami. V Číne sa niektoré z najväčších značiek smartfónov spojili, aby tento proces uľahčili. Tieto tri značky, ktoré to oznámili, vytvárajú podporu pre migráciu údajov medzi zariadeniami, aj keď prechádzajú zo zariadenia inej značky. MIUI od Xiaomi, ColorOS od Oppo a OriginOS od Vivo budú teraz podporovať migráciu údajov zo zariadenia vrátane údajov z aplikácií tretích strán do nového smartfónu.

Možnosť jednoduchšieho vytiahnutia základných údajov, ako sú textové protokoly, knižnice fotografií, zoznamy aplikácií a rôzne nastavenia bez sťahovania konkrétnych aplikácií, by už bola veľkou pomocou pri urýchlení tohto procesu, ale zaujímavá je tu najmä podpora migrácie údajov z aplikácií tretích strán pre Android. Xiaomi to stručne vysvetľuje takto: „Spoločnosť novo pridala podporu pre migráciu údajov z aplikácií tretích strán z telefónov Vivo a Oppo, takže sa pri zmene telefónu nemusíte obávať o svoje chatové záznamy“.

Proces migrácie pri prechode medzi telefónmi so systémom Android sa zvykne líšiť od značky k značke, ale vo všeobecnosti platí, že dáta stiahnete buď z existujúceho zariadenia, alebo z cloudovej zálohy, pričom proces migrácie stiahne fotografie/videá, záznamy hovorov/textových správ, nastavenia (napríklad heslá Wi-Fi), účty a zoznam aplikácií. V súčasnej podobe však oficiálne nástroje Googlu, ako aj iné nástroje (napríklad Samsung Smart Switch) dokážu nainštalovať len tieto aplikácie. Len veľmi málo aplikácií pre Android podporuje aj preberanie ich údajov/prihlasovacích údajov.

Spoločnosti Xiaomi, Vivo a Oppo neboli konkrétne informované o tom, ako tento nový proces funguje, ale zdá sa, že je zatiaľ dostupný len v Číne. Nech už to funguje akokoľvek, je to iniciatíva, ktorú dúfame v budúcnosti vidieť rozšírenejšiu. Taktiež dúfame, že podpora značiek a ich prenos sa rozšíri aj o ďalšie firmy a takisto aj dostupnosť riešenia by mohla byť celosvetová (nie len v Číne).

Zdroj