Vytvárajte obrázky pomocou slov: Bing Image Creator prichádza.

Microsoft minulý mesiac predstavil nový Bing poháňaný umelou inteligenciou a Edge, prehliadač, ktorý prináša lepšie vyhľadávanie, nový chat a možnosť vytvárať obsah. Už sme videli, že chat s umelou inteligenciou umožňuje používateľom objaviť spôsob, akým vyhľadávame, pričom do dnešného dňa bolo zrealizovaných viac ako 100 miliónov chatov. Používatelia používajú chat rôznymi spôsobmi, od spresňovania odpovedí na zložité otázky až po jeho využívanie ako formy zábavy alebo tvorivej inšpirácie. Dnes posúva AI zážitok z chatu na ďalšiu úroveň tým, že nový Bing je vizuálnejší. Do nového Bingu a náhľadu Edge firma prináša aplikáciu Bing Image Creator, nové vizuálne príbehy poháňané umelou inteligenciou a aktualizované znalostné karty.

Aplikácia poháňaná pokročilou verziou modelu DALL∙E od našich partnerov od OpenAI, používateľom umožňuje vytvoriť obrázok jednoducho pomocou vlastných slov, ktorými opíšete obrázok, ktorý chcete vidieť. Teraz môžete vytvárať písomný aj vizuálny obsah na jednom mieste, v rámci chatu. Z výskumu je zrejmé, že ľudský mozog spracúva vizuálne informácie približne 60-tisíc-krát rýchlejšie ako text, vďaka čomu sú vizuálne nástroje rozhodujúcim spôsobom, ako ľudia vyhľadávajú, tvoria a získavajú informácie. Na základe údajov vyhľadávača sú obrázky jednou z najvyhľadávanejších kategórií – druhou najvyhľadávanejšou kategóriou po všeobecnom webovom vyhľadávaní.

V minulosti bolo vyhľadávanie obmedzené na obrázky, ktoré už na webe existovali. Teraz už neexistujú takmer žiadne obmedzenia pre to, čo používatelia môžu vyhľadávať a vytvárať. Pre tých, ktorí sú v náhľade služby Bing, bude aplikácia Bing Image Creator plne integrovaná do prostredia chatu, pričom spočiatku bude spustená v režime Creative. Zadaním opisu obrázka, uvedením ďalšieho kontextu, ako je miesto alebo činnosť, a výberom umeleckého štýlu vygeneruje obrázok podľa vlastnej predstavivosti. Je to ako používateľov kreatívny kopilot. Stačí zadať niečo ako „nakresliť obrázok“ alebo „vytvoriť obrázok“ ako výzvu v chate a môžete začať vytvárať vizuál pre newsletter pre priateľov alebo ako inšpiráciu na prerábku obývačky.

Náhľad aplikácie bude k dispozícii aj v prehliadači Edge, ktorý sa tak stane prvým a jediným prehliadačom s integrovaným generátorom obrázkov s umelou inteligenciou. Ak chcete používať Bing Image Creator v prehliadači, jednoducho kliknite na ikonu Bing Image Creator v bočnom paneli a vytvorte obrázok alebo ho vyvolajte z chatu v prehliadači.

Služba Bing Image Creator integrovaná do chatu Bing sa od dnešného dňa začne zavádzať pre používateľov náhľadu Bing na počítačoch aj mobilných zariadeniach. Pre tých, ktorí nie sú v novom náhľade Bing, je náhľadová skúsenosť s aplikáciou Image Creator teraz k dispozícii na stránke bing.com/create pre používateľov Bingu na celom svete v angličtine. Postupne budeme pridávať ďalšiu jazykovú podporu.

Aplikácia Bing Image Creator je od dnešného dňa dostupná aj v prehliadači Microsoft Edge z ikony Image Creator v bočnom paneli pre počítače aj mobilné zariadenia pre používateľov prehliadača Edge na celom svete v angličtine. Čoskoro do prehliadača Edge začleníme aj aplikáciu Image Creator z nového tlačidla Bing v režime chatu v náhľadovej verzii prehliadača Edge. Používatelia, ktorí nie sú v novej náhľadovej verzii služby, môžu sa ešte teraz zaregistrovať do zoznamu čakateľov. Každý deň pridáva spoločnosť ďalších ľudí.

Zdroj