Výrobca chystá tento rok dva skladacie telefóny.

Prvým z nich by mal byť Xiaomi Mix Flip, ktorý by mohol byť uvedený na trh koncom februára spolu s Xiaomi 14 Ultra. Druhým je Mix Fold 4, ktorý by mal byť predstavený v druhej polovici roka. Pred spustením predaja získala publikácia kľúčové detaily o Mix Fold 4 prostredníctvom prehľadávania kódu. Kódové meno „Ruyi“ by mohlo byť spojené s nadchádzajúcim Mix Fold 4. Globálne a čínske modelové čísla zariadenia sú uvedené ako 2405CPX3DG a 2405CPX3DC. Vnútorné modelové číslo zariadenia sa uvádza ako „n8“.

Mix Fold 4 bude vybavený čipom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 a očakáva sa, že bude dodávaný s operačným systémom HyperOS založeným na Androide 14. Hoci sa špekuluje, že Mix Fold 4 bude uvedený na trh v druhej polovici roka 2024, čísla „2405“ v jeho modelových číslach naznačujú, že by mohol byť predstavený v máji. Publikácia špekuluje, že skladací telefón bude uvedený spolu s tajomným zariadením, ale žiadne informácie o ňom neposkytla.

Správy odhalili, že Mix Fold 4 bude podporovať satelitné pripojenie. Viac informácii nie je o pripravovaných zariadeniach k dispozícii, preto je vhodné počkať na viac detailov, ktoré sa objavia skrz úniky, alebo oficiálne predstavenie neskôr. Pokiaľ ide o Mix Flip a 14 Ultra, očakáva sa, že obe zariadenia budú vybavené čipom Snapdragon 8 Gen 3 a podporovať satelitnú komunikáciu. Na nadchádzajúcom podujatí Xiaomi môže dôjsť ku predstaveniu týchto produktov, ako aj séria tabletov Pad 7.

Zdroj