Systém OxygenOS od OnePlus bol až donedávna čistý ako ľalia a nepoznamenaný bloatware, ktorý zaplavuje väčšinu telefónov súčasnosti.

To už bohužiaľ tiež nie je pravda a ako sme informovali, tak sa firma upísala diablovi, teda konkrétne Facebooku. Trojica ich posledných modelov je tak k dispozícii s úplne zbytočnými službami Facebook (nezamieňať s aplikáciami), ktorých sa nejde konvenčnými cestami len tak zbaviť. Našťastie existujú aj cesty menej konvenčné ako Facebook bloatware odstrániť. Veľa používateľov totiž s predinštaláciou čohokoľvek podobného nesúhlasí z princípu a šikovní používatelia z XDA Developers tak dali dokopy konkrétny návod ako tento problém vyriešiť. Teda konkrétne pán Saiger, ktorému patrí veľká vďaka. Potrebovať budete ADB prístup, takže ak ho ešte nemáte nastavený na PC, alebo notebook, tak odporúčame postupovať podľa návodov TU alebo TU . Potom už len stačí pripojiť telefón so zapnutým USB Debugging a v príkazovom okne vypísať nasledujúce povely.

  • adb shell
  • pm uninstall -k –user 0 com.facebook.appmanager
  • pm uninstall -k –user 0 com.facebook.services
  • pm uninstall -k –user 0 com.facebook.system

Tento postup sa týka OnePlus 8, OnePlus 8 Pro a OnePlus Nord, pretože staršie modely tento bloatware nemajú. Je tiež možné, že budete musieť tento postup opakovať pri každej aktualizácii systému. Môžeme len dúfať, že Facebook bloatware na telefónoch OnePlus zostane len výnimkou a nepribudnú ďalšie. Ale to ukáže až čas.

Zdroj: GCh