Podľa najnovších informácii má spoločnosť Apple už vyrobené všetky potrebné komponenty na to, aby mohla začať zostavovať jednotlivé iPhony 12.

Najväčší dodávateľ zariadení (Foxconn) spúšťa nábor pracovníkov, pričom dostanú aj bonus. Napriek už avizovaným omeškaniam voči predpokladom a zvyklostiam pri uvádzaní nových zariadení z minulosti robí kalifornská spoločnosť z Cupertina všetko preto, aby „stratený“ čas eliminovali a získali tak náskok a prípadné oneskorenie čo najviac skrátili. Spoločnosť Foxconn je najznámejším výrobcom iPhonov na svete a často je označovaná aj za hlavného dodávateľa a práve v týchto dňoch odštartovali kompetentní hľadanie pracovných síl (do tovární).

Rovnaký scenár sa opakuje z roka na rok tesne pred predstavením nových produktov. Každý zamestnanec dostane okrem iných výhod aj bonus vo výške 9000 jüanov (čo je v prepočte približne 72 eur. Hoci sa nám táto suma môže zdať smiešne nízka, v Číne to je dosť veľa a platy pracovníkov sú oveľa nižšie. Najviac kapacít potrebuje Foxconn zaplniť vo fabrike, ktorá sa nachádza v meste Zhengzhou. Práve tu by sa mala montovať väčšina iPhonov 12 z komponentov, o ktoré sa už medzičasom postarali iné firmy z dodávateľského reťazca.

Spoločnosť Apple predstaví pritom na jeseň tohto roka predstaví zbrusu štyri nové zariadenia. Ponuka bude začínať najmenším, 5,4“ modelom (iPhone 12), či 6,1“ iPhone 12 Max, pričom ponuku doplnia „Pro“ modely – 6,1“ iPhone 12 Pro a 6,7“ iPhone 12 Pro Max. Pripomeňme, že všetky modely budú používať nový procesor A14 Bionic, ktorý si sám Apple navrhuje (a Samsung ho vyrába), pričom všetky majú mať OLED panel (čo je lepšie, keďže menej vybavené iPhony 11 majú IPS LCD). Očakáva sa, že novinky budú dostupné v priebehu októbra tohto roka.

Zdroj: MR