Podznačka spoločnosti Xiaomi – Poco – oznámila svoj najnovší prírastok medzi smartfónmi, a to model Poco X2. Poďme sa pozrieť, čo všetko prináša.

Pripomeňme, že model X2 prichádza takmer 1,5 roka po oznámení pôvodného Poco F1, ktoré šokovalo celý trh smartfónov svojou hodnotou (pri pomere cena vs. výkon). Model X2 nie je priamym nástupcom Poco F1, namiesto toho je to herný telefón strednej triedy, ktorý pre svoju cenu ponúka niekoľko pôsobivých funkcií. Telefón má 3D zakrivené sklenené telo s panelmi Gorilla Glass 5 vpredu a vzadu. Tlačidlo napájania umiestnené na pravom okraji je v jednej rovine s telom a je vybavené integrovaným skenerom odtlačkov prstov. Aj keď nie je odolný voči vode, zariadenie má povlak odolný voči striekajúcej vode P2i.

Poco X2 je dodávaný s 6,67“ LCD displejom s Full HD+ HDR10 rozlíšením (20: 9), ktorý sa môže pochváliť obnovovacou frekvenciou 120 Hz „RealityFlow“. Displej má výrez v tvare diery vpravo, v ktorom sú umiestnené duálne kamery. Medzi ďalšie špecifikácie modelu patrí 8 nm procesor Qualcomm Snapdragon 730G (takt 2,2 GHz), grafika Adreno 618, 6 alebo 8 GB LPDDR4X RAM, úložný priestor UFS 2.1 s kapacitou 64GB, 128GB alebo 256GB. Fotoaparáty sú v zložení 64 MPx + 8 MPx + 2 MPx + 2 MPx, pričom dva snímače fotoaparátu sú aj vpredu – 20 MPx + 2 MPx.

Telefón podporuje ďalej slot na kartu microSD, 3,5 mm konektor pre slúchadlá, bočný skener prstov, hybridný dual SIM slot, 4G, Wi-Fi s podporou ac, USB-C, Bluetooth 5.0, IR diaľkové ovládanie a 4500 mAh batéria s 27W rýchlym nabíjaním. Pretože je telefón orientovaný na hranie hier, prichádza s kvapalným chladením, aby sa zaistilo, že sa nadmerne nezahrieva ani pri veľkom zaťažení.

Zdroj: Neowin