Dnes, keď horia lesy na Sibíri aj v Amazónii, sú témy ekológia a ochrana životného prostredia aktuálnejšie, než kedykoľvek predtým. O to viac oceňujeme projekty, ako je Kimbino, ktoré učia ľudí prejsť do online sveta aj v tých oblastiach, kde doteraz dominoval papier.

Kimbino distribuuje letáky a katalógy zákazníkom ekologicky a elektronicky, teda online. Na stránke kimbino.sk združuje aktuálne letáky obchodných reťazcov. Vďaka tomu majú používatelia informácie o akciách a zľavách skôr, ako by im boli doručené do ich poštových schránok. Letáky sú prehľadne rozdelené do kategórií a vyhľadávanie je veľmi jednoduché a intuitívne. Hľadať sa dá aj podľa názvu obchodu či kategórie. Tí, ktorí sa zaregistrujú a vytvoria si účet, majú možnosť pridávať si a spravovať svoje obľúbené obchody, zdieľať dáta medzi všetkými svojimi zariadeniami a e-mailom odoberať novinky z obľúbených obchodov.

Vlastníci smartfónov s operačným systémom Android iste ocenia možnosť stiahnutia aplikácie Kimbino zdarma cez Google Play. S ňou máte informácie o všetkých zľavách vždy poruke. Aplikácia má rovnaké funkcionality ako web stránka. Navyše, po tom, ako si zobrazíte aktuálny leták obchodu, sa vám vedľa zobrazia aj jeho pobočky v meste, kde sa práve nachádzate a ich otváracie hodiny. Tento skvelý ekologický projekt vznikol na Slovensku a v súčasnosti pôsobí medzinárodne. Do Kimbino je dnes zapojených 32 krajín, celkovo na nej nájdete viac ako 22 000 letákov a viac ako 2600 rôznych obchodných reťazcov. Pre tých, ktorí sa rozhodnú do neho zapojiť, ponúka originálnu nálepku na schránku. Tá distribútorom tlačených letákov oznamuje, že ste prešli na online verziu a ostatných informuje o možnosti žiť a nakupovať ekologickejšie.