NASA údajne vyšetruje obvinenie, že astronautka na palube Medzinárodnej vesmírnej stanice neoprávnene vstúpila do bankového účtu svojej bývalej manželky. Ak sa podozrenie potvrdí, išlo by o prvé obvinenie z trestnej činnosti z vesmíru.

Pred niekoľkými dňami New York Times informoval, že astronautka Anne McClainová vyšetrovateľom povedala, že počas šesťmesačnej misie na palube medzinárodnej vesmírnej stanice získala prístup k bankovému účtu svojej bývalej manželky. Do účtu sa dostala pomocou hesla, ktoré používali počas svojho vzťahu. McLainová tvrdí, že do účtu nahliadla pre obavy o syna, ktorého spoločne s manželkou vychovávali. Napriek tomu, že z účtu nezmizli žiadne peniaze, bývalá manželka McClainovej Summer Wordenová podala sťažnosť na Federálnu obchodnú komisiu (FTC) a obvinila ju z krádeže identity.

Wordenovej rodičia neskôr podali druhú sťažnosť na Úrad generálneho inšpektora NASA a obvinili McClainovú z neoprávneného prístupu k súkromným finančným záznamom. Podľa rodičov tým Mclainová chcela dosiahnuť zverenie Wardenovej syna do jej osobnej starostlivosti. NASA zatiaľ stojí pri svojej astronautke a tak ako v iných prípadoch ani tentoraz nebude komentovať súkromné záležitosti svojich zamestnancov. McClainová však podľa oficiálneho stanoviska patrí medzi najlepších astronautov.

Zdroj: Cybersec

Jedna myšlienka na článok “Astronautka je podozrivá z trestného činu vo vesmíre”
  1. Astronautka ma manzelku? What? To je tepla? Ach cela skazena Amerika, len buzeranti lesby gayovia potraty chaos a bordel. Vysrali sme sa na vychod a hovno prislo zo zapadu.

Už nie je možné pridávať komentáre