5G sieť od O2 je dostupná už vo vyše stovke lokalít, operátor bude zákazníkom v lete pomáhať, aby sa na ňu nastavili.

Operátor rozširuje vlastnú 5G sieť do ďalších 28 lokalít na Slovensku, čím je celkovo dostupná pre takmer štvrtinu ľudí na Slovensku už v 115 lokalitách. Snahou je, aby si čo najviac zákazníkov užívalo výhody najmodernejšej 5G siete a preto im ponúka možnosť overiť si, či majú kompatibilné zariadenia a správne nastavenia siete. Zákazníci navyše po takomto overení získajú od O2 darček v podobe bezplatných dát, či zľavy na príslušenstvo. Okrem toho aj cenovo zvýhodňuje vybrané 5G zariadenia. Snahou operátora je, aby čo najviac zákazníkov využívalo výhody najmodernejšej 5G siete a preto im ponúka možnosť overiť si, či majú kompatibilné zariadenie, SIM kartu a správne nastavenia siete vo svojom zariadení. Zároveň si zákazníci budú môcť vybrať na predajni z ponuky 5G telefónov, pričom vybraných 6 modelov cenovo zvýhodní.

Zákazníci si po návšteve predajne budú môcť nájsť vo svojej aplikácii Moje O2 aj darček v podobe bezplatných 100GB bonusových dát na mesiac, alebo zľavu do výšky 30% na príslušenstvo pre zákazníkov vybraných Smart Paušálov. „My v O2 sme už na 5G pripravení a teraz chceme na 5G nastaviť aj našich zákazníkov. Pomôžeme im nielen preveriť, či majú 5G telefón a všetky potrebné nastavenia, ale navyše od nás môžu získať aj darček, ktorý môžu využiť napríklad aj v našej 5G sieti,“ povedal Milan Morávek, riaditeľ komerčného úseku O2. Výhody pripojenia 5G siete môžu zákazníci zažiť len so správne nastaveným kompatibilným zariadením, s ktorým sa nachádzajú v jej pokrytí. Dosahované rýchlosti pripojenia závisia od rádiových parametrov v danej lokalite ako aj od konkrétneho koncového zariadenia, teda telefónu. Zákazníci si môžu na mape jednoducho overiť, či sa nachádzajú v pokrytí 5G siete.

Nové lokality v 5G sieti od O2

Bidovce, Bratislava – mestská časť Dúbravka, Bratislava – mestská časť Ružinov, Bratislava – mestská časť Vrakuňa, Bukovec, Gbeľany, Kamenica, Klčov, Košice – mestská časť Sídlisko Ťahanovce, Košice – mestská časť Vyšné Opátske, Kotrčiná Lúčka, Kyjov, Lieskovany, Malé Kozmálovce, Nededza, Odorín, Oľšavka, Plavnica, Radvanovce, Skároš, Slatvina, Spišské Vlachy, Svinica, Tlmače, Trebišov, Tulčík, Ždaňa, Žilina.