Spoločnosť HTC konečne vydala nový telefón – Desire 22 Pro je najnovšou ponukou tohto legendárneho taiwanského výrobcu, ktorý sa v posledných rokoch zameral na VR.

Telefón strednej triedy so 6,6″ 120 Hz LCD displejom, čipsetom Qualcomm Snapdragon 695 a batériou s kapacitou 4520 mAh. Je kompatibilný s ekosystémom HTC Viverse a produktmi HTC VR, ako je napríklad náhlavná súprava HTC Vive Flow. Hlavným predajným faktorom je tu kompatibilita s Viverse, ktorá umožňuje prístup k virtuálnemu obsahu z Metaverse prostredníctvom telefónu a pripojenej náhlavnej súpravy VR. Výrobca prináša aj svoju peňaženku Viverse, ktorá používateľom pomôže spravovať digitálne aktíva, ako sú kryptomeny a NFT, priamo z telefónu. Desire 22 Pro dostal aj 64 MPx zadný fotoaparát so svetelnosťou f/1.8 spolu s 13 MPx ultraširokouhlým objektívom so svetelnosťou f/2.4 a 5 MPx modulom pre hĺbku ostrosti. Na prednej strane je 32 MPx selfie kamera so svetelnosťou f/2.0, ktorá je schovaná vo výreze s dierovaným otvorom. Telefón sa dodáva s 8GB RAM a 128GB úložiskom, ktoré je možné rozšíriť prostredníctvom microSD.

Softvérovú stránku pokrýva Android 12, zatiaľ čo batéria s kapacitou 4520 mAh podporuje 18W káblové rýchle nabíjanie, 15W bezdrôtové nabíjanie, ako aj reverzné bezdrôtové nabíjanie. K dispozícii je bočný skener odtlačkov prstov a odolnosť voči vode a prachu podľa normy IP67. HTC Desire 22 Pro sa dodáva v zlatej a čiernej farbe a bude sa predávať za 459 eur v Európe. Otvorený predaj na Taiwane sa začína 1. júla prostredníctvom online a offline kanálov, zatiaľ čo kupujúci v EÚ si môžu predobjednať telefón už dnes a dostanú ho od 1. augusta. Skorí kupujúci získajú niekoľko exkluzívnych darčekov, ak si telefón objednajú do 31. júla, vrátane nárazuvzdorného puzdra, bezdrôtovej nabíjačky a darčeka NFT, ktorý možno uplatniť prostredníctvom aplikácie Viverse.

Zdroj