Svetovo prvý telefón s piatimi hlavnými fotoaparátmi s optikou Zeiss mieri na slovenský trh. Predstavnie tohto smartfónu bolo pritom iba nedávno – na veľtrhu MWC v španielskej Barcelone.

Nokia 9 PureView je svetovo prvý telefón s piatimi hlavnými fotoaparátmi s optikou Zeiss. Smartfón, ktorý prichádza na trh posúva fotografické schopnosti telefónov na novú úroveň a prináša pokročilé funkcie do rúk nadšencov fotografovania. Každý zachytený snímok je v HDR a podieľa sa na ňom všetkých päť snímačov naraz. Tie spájajú získané dáta do jednej 12 MPx fotografie s dynamickým rozsahom a hĺbkou ostrosti.

Spoločne dokážu zachytiť 10× viac svetla, ako jeden farebný fotoaparát. Každá snímka zachytená päticou fotoaparátov obsahuje minimálne 60 MPx dát. V telefóne je procesor Qualcomm Snapdragon 845. O zobrazenie sa potom stará 5,99“ 2K pOLED displej s technológiou Pure Display spolu s podporou HDR10. Čítačka odtlačkov prstov je pod displejom a ďalším zabezpečujúcim prvkom je pokročilá biometrická funkcia odomykania tvárou. Nechýba ani bezdrôtové Qi nabíjanie.

Smartfón prichádza s čistým Android 9 Pie a zaraďuje sa tak do rodiny Android One čo znamená, že má zabezpečené aktualizácie po dobu troch rokov a hlavné aktualizácie systému počas dvoch rokov. Nokia 9 PureView je na našom trhu dostupná v tmavomodrej verzii za odporúčanú cenu 629 eur€.