Stovky kníh vo vrecku, sloboda a radosť z čítania: to sú hlavné prednosti čítačiek e-kníh. Na náš trh prichádza čítačka inkBook Prime HD so 6” dotykovým displejom Flat Glass s technológiou E-ink Carta.

Kvalita zobrazenia a intuitívne otáčanie stránok je zabezpečené technológiou Rapid Refresh. Čítačka elektronických kníh využíva otvorený operačný systém Android a je lokalizovaná. Ponúkne pritom kompaktné rozmery (159×114×9 mm) a nízku hmotnosť (165 gramov). Výhodou je jednoduché a intuitívne ovládanie, vrátane úpravy jasu displeja a teploty podsvietenia, pričom možno zmeniť veľkosť písma, štýly, alebo orientáciu displeja. S textom možno ďalej pracovať, vkladať poznámky, kopírovať ho, vkladať záložky.

Kapacitu vnútornej pamäte možno rozšíriť microSD kartou (do 32GB). Programovateľné bočné tlačidlá umožňujú individuálne nastavenie funkcií. Čítačka ponúka Wi-Fi pripojenie k internetu a má rozhranie microUSB. Bez problémov pracuje s väčšinou textových formátov a formátov elektronických publikácií. Je známe, že aj ostatné modely spoločnosti InkBook fungujú na základe operačného systému Android. Výhodou je, že čítačka používa štvorjadrový procesor Cortex A9. Cena, za ktorú možno čítačku inkBook Prime HD kúpiť je 138 eur.