Podľa príspevku na Weibo, ktorý si všimol Android Authority, pracuje Motorola na novej verzii svojich skladacích smartfónov Razr.

Príspevok je od Chena Jina, generálneho manažéra Lenovo Mobile Business Group v Číne (Lenovo má na starosti obchod so smartfónmi Motorola), a opisuje, ako spoločnosť v tichosti pracuje na novom prírastku do svojej série skladacích telefónov. Nemá veľké predpoklady: prvé dva moderné skladacie telefóny Motoroly boli priemerné telefóny s vysokými cenami. Jinov príspevok sme prešli niekoľkými prekladateľskými webmi a hoci niektoré časti sa do angličtiny nedostali, vo všetkých prekladoch sa objavujú zhodné detaily. V príspevku sa spomína, že telefón bude mať lepší procesor, lepšie rozhranie a upravený vzhľad. V tomto ranom štádiu je však ťažké povedať, ako veľmi sa bude tretia generácia zariadenia líšiť od tej poslednej: druhá generácia Razr bola skôr nárastom špecifikácií, ktorý pridal 5G, než výrazným zlepšením oproti pôvodnému skladaciemu Razru oznámenému v roku 2019.

Možno bude tretí pokus o skladací telefón kúzlom. Jeho predchádzajúce dva pokusy bolo ťažké odporučiť, a to ešte predtým, ako Samsung vydal výnimočný Z Flip 3 za 1000 dolárov. Dnešné správy a skutočnosť, že pre ne stále poskytuje aktualizácie systému Android (aj keď dosť pomalým tempom), však dávajú tušiť, že Motorola sa oživenia Razra nevzdala. Jeden z prekladov Jinovho príspevku naznačuje, že by sa mohol najskôr objaviť v Číne, čo potvrdzuje aj oznámenie, ktoré sa objavilo na Weibo. Budeme sledovať ďalšie podrobnosti alebo oznámenie tohto telefónu, aby sme zistili, či ide o skutočne pozoruhodný upgrade alebo len o ďalšiu iteráciu zabudnuteľného skladacieho telefónu. Manuella Foz, hovorkyňa Motorola, v odpovedi na e-mailovú žiadosť o komentár pre The Verge uviedla, že spoločnosť „nemôže komentovať budúce zariadenia“.

Zdroj