Minulý mesiac uviedla spoločnosť Motorola na trh nový Motorola One Vision. Najnovší smartfón prináša zaujímavú kombináciu štýlového dizajnu a mobilných technológií s podporou Android One.

Ale čo presne znamená telefón s Android One? V jednoduchosti to znamená, že má používateľ podporu priamo od Googlu garantovanú po dobu troch rokov, vrátane dvoch hlavných aktualizácií operačného systému Android, zabudovaného nástroja Google Assistant, funkcie ochrany Google Play a systém bez predinštalovaných aplikácií od tretích strán. To znamená, že môžete byť pokojní a s vedomím, že vždy pracujete na najbezpečnejšej verzii systému Android.

V čase, keď sú osobné údaje nesmierne cenné a neustále čelia útokom, prekračuje spolupráca so spoločnosťou Google na zariadení softvérové požiadavky, prináša mesačné aktualizácie zabezpečenia po dobu troch rokov a chráni používateľa pred zraniteľnosťou softvéru. Ďalšou zaujímavosťou tohto modelu je technológia Quad Pixel. Čo to však znamená? Názov vytvoril tím spoločnosti pre výskum a vývoj (ako náhradu za súčasný technologický termín „spájanie pixelov“), ktorá kombinuje štyri pixely do jedného veľkého 1.6μm pixelu, ktorý je dôležitý pri snímaní jasných fotografií, najmä pri slabom osvetlení.

V kombinácii s optickou stabilizáciou obrazu (OIS) to znamená, že nočné fotografie nie sú zrnité a rozmazané. 48 MPx senzor je v tomto procese rozhodujúci a asi o 28% väčší ako majú mnohé vlajkové telefóny na dnešnom trhu. Vďaka technológii Quad Pixel je tento väčší senzor štyrikrát citlivejší na svetlo. Poteší, že aj 25 MPx predná kamera je tiež vybavená technológiou Quad Pixel čo znamená kvalitnejšie selfie fotky. Motorola One Vision je na Slovensku dostupná od 16. mája 2019 za propagačnú štartovaciu cenu 299 eur s DPH.