Aj keď v súčasnosti je preferovaný najmä internetový predaj, niektoré firmy si aj napriek obrovskej dominante internetového predaja ponechávajú aj obchodné prevádzky. Niekedy je lepšie tovar si ohmatať, vidieť na vlastné oči, kým ho kúpime a toto si mnohé firmy uvedomujú.

Ak podnikáte a modernizáciu obchodnej prevádzky ste realizovali veľmi dávno, zamerajte sa modernizáciu práve teraz a zvýšite tak predajnosť svojich výrobkov.

Kvalitné osvetlenie

Obchodné prevádzky si vyžadujú neustále osvetlenie, nezávisle od toho, aké ročné obdobie momentálne je. Viaceré výskumy dokazujú a potvrdzujú, že vhodné osvetlenie maloobchodných predajní výrazne ovplyvňuje výber zákazníkov. Kvalitné osvetlenie pozitívne vplýva na celkový dojem z nákupu. Dokonca stimuluje nákupné zvyky a pozitívne vplýva na vnímanie značky zákazníkmi.

Odporúča sa zamerať na osvetlenie, ktoré dokáže využívať aj denné osvetlenie a šetrí tak životné prostredie. Akcentačné osvetlenie pozitívne vplýva na predajnosť výrobkov, preto ak plánujete modernizovať obchodnú prevádzku, vyberte si také vizuálne atraktívne osvetlenie, ktoré je zároveň úsporné a šetrné k prírode.

Dobrý pokladničný systém a nová fiškálna tlačiareň

Súčasťou obchodných prevádzok je aj dobrý pokladničný systém, fiškálna tlačiareň. Efektívny pokladničný systém zjednoduší celý proces a zároveň zrýchli celý proces platenia. Keďže sa prechádzalo na systém eKasa, je potrebnú zainvestovať do novej fiškálnej tlačiarne. Vyberte si eKasu tlačiareň s integrovaným platobným terminálom a zákazníckym displejom alebo si vyberte eKasu tlačiareň s integrovaným platobným terminálom a zákazníckym displejom na otočnom stojane s výkonnou externou tlačiarňou.

Regálový systém

Kvalitný a hlavne pevný regálový systém v obchodných prevádzkach, ktorý je prehľadný, vám zvýši predajnosť výrobkov. Chaotické usporiadanie produktov v obchodných prevádzkach odrádza potencionálnu klientelu od ďalšej návštevy. Pri modernizácii obchodnej prevádzky sa preto orientujte aj na výmenu regálového systému za kvalitnejší a prehľadnejší.