Samotný telefón nesie dizajn, vďaka ktorému vyzerá ako povrch planéty.

Každý kus limitovanej edície je jedinečný, pretože materiál, ktorý pokrýva zadnú stranu prístroja, „3D mikrokryštalická hornina“, sa pri dopade svetla na dizajn trbliece. Vytvorenie tohto vzhľadu trvalo spoločnosti rok výskumu a vývoja. Podľa čínskej verzie webovej stránky firmy je použitie nového materiálu na výrobu telefónu náročné, keďže efektivita výroby bola len 25% toho, čo sa dosahuje pri bežnej verzii so sklenenou zadnou stranou, a výťažnosť výroby bola len 50% verzie so sklenenou zadnou stranou. Zadný kryt Jupiter Rock sa na 100% vyberá ručne a materiál musí prejsť deviatimi zložitými procesmi, kým sa môže použiť na telefóne.

Spoločnosť označuje zadný panel za chladný a príjemný na pokožku a tvrdí, že jedinečný hydroxid hliníka Jupiter Rock „prináša hladký pôžitok od končekov prstov až po srdce“. Telefón poháňa výkonný 4nm SoC Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 a je vybavený 16GB LPDDR5X RAM a dodáva sa s 512GB úložiskom. Systém mobilných fotoaparátov Hasselblad zahŕňa 50 MPx hlavný fotoaparát, 48 MPx ultraširokouhlý fotoaparát a 32 MPx teleobjektív s 2-násobným optickým priblížením. K dispozícii je 16 MPx predný fotoaparát na selfie a videohovory. 6,7″ AMOLED displej má rozlíšenie 3216×1440px Quad HD+ a obnovovaciu frekvenciu 120 Hz.

K dispozícii je 5000 mAh batéria s podporou až 100W rýchleho nabíjania. Batéria sa nabije z 0% na 50% len za 10 minút a z 0% na 100% len za 25 minút. Väčšina špecifikácií je rovnaká ako pri bežnom OnePlus 11, ktorý je dostupný v čiernej a zelenej farbe. Predobjednávky na One Plus 11 Jupiter Rock edition sú k dispozícii prostredníctvom webstránky firmy, pričom prvé vydanie je naplánované na 3. apríla. Edícia Jupiter Rock sa bude zrejme ponúkať len v Číne za cenu 655 EUR. Telefón má predinštalovaný systém ColorOS 13 od Oppo, ktorý je založený na systéme Android 13.

Zdroj