Vo výbave je 1″ snímač fotoaparátu a tiež procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2.

Leica je samozrejme najznámejšia vďaka svojim fotoaparátom (a v poslednom čase aj vďaka spolupráci s výrobcami smartfónov ako Huawei a Xiaomi), ale vedeli ste, že vyrába aj mechanické hodinky a že existujú smartfóny značky Leica? A to nielen tie, ktoré sú súčasťou značky Leica, ale výlučne zariadenia značky. Model Leica Leitz Phone 1 bol odhalený v roku 2021 a Phone 2 bol uvedený na trh v roku 2022, oba len na japonskom trhu.

Mimochodom, meno zakladateľa Leica bolo Ernst Leitz, odtiaľ pochádza názov radu telefónov, ale aj samotný názov je zložený z Lei od Leitz a ca pre Camera. Novopredstavený mobil je oficiálne predstavený, avšak opäť len pre Japonsko. Telefón prichádza s veľmi podobným vzhľadom fotoaparátu, ako by to aj malo byť vzhľadom na značku, ktorá sa k nemu viaže.

Pokiaľ ide o samotné fotoaparáty, hlavným je 47,2 MPx 1″ typ, rovnako ako v Leitz Phone 2. Ten sa dodáva s objektívom s ekvivalentom f/1.9 s ohniskovou vzdialenosťou 19 mm. Na prednej strane sa nachádza 12,6 MPx selfie fotoaparát s clonou f/2.3 a 78° zorným poľom. Telefón poháňa procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. To nás v kombinácii s faktom, že minulý rok žiadny Leitz Phone nebol, núti zamyslieť sa: Mal byť tento telefón pôvodne uvedený na trh v roku 2023?

Každopádne je tu aj 6,6″ 240 Hz IGZO OLED displej s rozlíšením 2730×1260 px a maximálnym jasom 2000 nitov. Mobil má 12 GB RAM a 512 GB rozšíriteľného úložiska a batériu s kapacitou 5000 mAh. Beží na ňom operačný systém Android 14. Má stupeň krytia IP65 a IP68 pre odolnosť voči prachu a vode a rovnako ako predchádzajúce modely ho vyrába Sharp, čo vysvetľuje dostupnosť len v Japonsku.

Dodáva sa s widgetom Golden Hour, ktorý používateľa upozorní hodinu pred západom a po východe slnka, aby mohol rýchlo vyjsť von a urobiť niekoľko veľkolepých fotografií. K dispozícii je aj ďalší widget, ktorý nepretržite otáča obrázky z medzinárodnej galérie Leica a zobrazuje fotografie zhotovené fotoaparátmi skutočnými fotografmi.

V telefóne Leica Phone 3 debutuje softvérová funkcia Leica Perspective Control, ktorá koriguje perspektívu vertikálnych línií, napríklad tých, ktoré vidíte pri fotografovaní budov. Táto funkcia bola doteraz obmedzená na fotoaparáty Leica. K dispozícii sú aj nové funkcie Leitz Looks a Leica Tones. Fotoaparát Leitz Phone 3 bude v Japonsku dostupný od 19. apríla a dodáva sa s krytkou objektívu a zodpovedajúcim puzdrom.

Zdroj