Funkcie sú pre všetkých používateľov, bez nutnosti predplatného.

Google oznámil, že nástroje využívajúce umelú inteligenciu v aplikácii Fotky Google budú k dispozícii pre každého, kto ju používa, a to bez nutnosti predplatného. Reč je o aplikáciách Magic Eraser, Photo Unblur a Portrait light. Stane sa tak od 15. mája, čo je zhodou okolností alebo nie deň po výročnej vývojárskej konferencii spoločnosti.

Ako vždy, očakávajte, že zavádzanie bude trvať niekoľko týždňov po tomto dátume, pretože tak to gigant rád robí. Tri spomínané funkcie budú k dispozícii aj na „viacerých zariadeniach vrátane tabletov Pixel“, prezradila firma. Minulý rok Google spustil funkciu Magic Editor na zariadeniach Pixel 8 a Pixel 8 Pro. Využíva generatívnu umelú inteligenciu na vykonávanie komplexných úprav pomocou jednoduchých akcií, ako je zmena polohy objektu alebo zmena farby oblohy.

Teraz sa rozširuje na všetky zariadenia Pixel s neobmedzeným používaním. Okrem toho všetci používatelia služby v systémoch Android aj iOS získajú 10 uložení Magického editora mesačne. Prekročenie tohto limitu si vyžaduje buď zariadenie Pixel, alebo prémiový plán Google One, ktorý zahŕňa 2TB úložiska alebo viac.

Zdroj