Na internete sa objavil jednoduchý trik na odstránenie reklám zo stránok, ako je napríklad YouTube. V čom spočíva jednoduchý trik?

Webový vývojár zaznamenal a zdieľal zaujímavý trik, ktorý dokáže odstrániť veľa reklám zo stránok, ako je YouTube, ale aj mnohé iné. Predtým, než návod použijeme je dôležité pamätať na to, že reklamy, najmä na webových stránkach pomáhajú financovať tvorcov a novinárov, aby pokračovali vo vytváraní a písaní obsahu. Začiatkom tohto týždňa sa unicorn4sale na Reddite podelil o zaujímavý návod a jeho funkčnosť demonštroval priamo na YouTube videu. Trik spočíva v tom, že napríklad pri videu https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ stačí doplniť na koniec adresy bodku a odkaz potom vyzerá takto: https://www.youtube.com./watch?v=dQw4w9WgXcQ a video sa bude prehrávať bez reklamy.

Medzi nevýhody použitia triku patrí nemožnosť lajkovať a komentovať videá. Takisto pri zapnutej histórii sa video neuloží medzi pozreté. Žiaľ, v smartfónoch trik možno použiť iba v prehliadači a vtedy, ak je nastavené zobrazenie pre počítače. Priamo v aplikácií YouTube alebo mobilnej verzii stránky tento trik nefunguje. Ktovie, dokedy bude trik funkčný. Predpokladáme však, že spoločnosť Google sa bude snažiť nájsť rýchlo spôsob, ako pozeraniu videa bez reklám zabrániť.

Zdroj: 9To5G