Podľa analytika Jeffa Pu môže Apple tento rok zvýšiť operačnú pamäť svojich základných modelov iPhone 16.

Nová informácia pochádza z Puovej výskumnej poznámky pre Haitong International Securities a uvádza, že všetky modely série, vrátane verzií Pro budú vybavené 8GB RAM. V prípade základných modelov ide o výrazný krok vpred, keďže ich predchodcovia stále používajú 6GB RAM. Okrem toho modely iPhone 16, ktoré nie sú Pro, získajú rýchlejšiu podporu pripojenia Wi-Fi 6E, čo je ďalšia funkcia, ktorá je už prítomná v modeloch iPhone 15 Pro. Ak sa zameriame na modely 16 Pro, Pu naznačuje, že spoločnosť využije modem Qualcomm Snapdragon X75 5G namiesto modemu X70, ktorý je v modeloch z roku 2023. Je pozoruhodné, že bežné modely iPhone 16 a 16 Plus budú stále používať starší modem X70, zatiaľ čo rýchlejší a efektívnejší X75 bude obmedzený na modely Pro.

Táto diferenciácia modemov medzi štandardnými a Pro modelmi by pre Apple znamenala zmenu stratégie. Modem X75, ktorý bol ohlásený vo februári 2023, je vybavený vylepšenou agregáciou operátorov a ďalšími technologickými pokrokmi pre rýchlejšie sťahovanie a odosielanie dát 5G v porovnaní s modemom X70. Podľa informácií zaberá kombinovaný mmWave a sub-6GHz 5G vysielač modemu o 25% menej miesta na doske plošných spojov a spotrebuje až o 20% menej energie. 5G Advanced opisuje firma ako „ďalšiu fázu 5G“ a „evolúciu smerom k 6G“. 5G Advanced bude zahŕňať vylepšenia umelej inteligencie a strojového učenia na zlepšenie výkonu a tiež rozšíri 5G na ďalšie typy zariadení a prípady použitia. Firma bude pravdepodobne propagovať podporu na modeloch iPhone 16 Pro, podobne ako to urobila s LTE Advanced na iPhone 6S v roku 2015.

Gigant údajne pracuje na vlastnom modeme 5G pre iPhony od roku 2018, ale projekt údajne čelí problémom pri vývoji a očakáva sa, že modem bude oznámený až v roku 2025 alebo neskôr, ak sa vôbec zrealizuje. Výrobca medzitým predĺžil zmluvu o modeme 5G s Qualcommom do roku 2026. Očakáva sa, že spoločnosť Apple oznámi sériu iPhone 16 v septembri.

1 , 2