Predstaviteľ čínskeho giganta konštatoval, že napriek osobnému vyhláseniu amerického prezidenta Trumpa o povolení dodávať komponenty, americké firmy neprestali s obmedzením dodávok.

Donald Trump na summite G20 povedal, že americké spoločnosti by mohli predávať svoje komponenty spoločnosti Huawei, ak obchody nebudú predstavovať ohrozenie národnej bezpečnosti. Pripomíname, že americká vláda umiestnila Huawei v máji na čiernu listinu práve z „dôvodov národnej bezpečnosti“. Vyhlásenie Trumpa bolo interpretované ako zásadný obrat v americkej politike.

Predstaviteľ spoločnosti Liang Hua v piatok na tlačovej konferencii v sídle spoločnosti v meste Shenzhen v provincii Južná Čína povedal: „Trumpovo vyhlásenie na G20 o sankciách voči Huawei sme pochopili tak, že boli zrušené. Ale zatiaľ nevidíme žiadne hmatateľné zmeny.“ Z uvedeného dôvodu Huawei pripravuje alternatívu voči americkým dodávateľom. Spomína sa výroba vlastného výkonného procesoru pre mobily a v auguste má byť uvedený HongMeng, čo je náhrada za operačný systém Android. Tento nezávislý OS potom bude firma používať pri zariadeniach 5. generácie, ktoré sa vyznačujú vlastnou „inteligenciou“.

Zdroj: GT