Spoločnosť Google potvrdila, že od uvedenia svojho obchodu Play od marca 2012 až doteraz zaplatila vývojárom aplikácií viac ako 80 miliárd dolárov.

Správa bola zverejnená na Twitteri, pričom za spoločnosť to uviedol senior viceprezident Googlu, Hiroshi Lockheimer. A hoci ide o veľmi zaujímavý balík peňazí, stále je App Store spoločnosti Apple stále oveľa lukratívnejšou ponukou pre vývojárov. Avšak vzhľadom k popularite Androidu je veľmi časté, že vývojári realizujú mobilné appky práve pre obe platformy (Android a iOS) súčasne.

Apple počas WWDC 2018 potvrdil, že v roku 2018 dosiahol míľnik 100 miliárd dolárov a každý týždeň má viac ako 500 miliónov návštevníkov obchodu App Store. Spoločnosť Google usilovne pracovala na motivovaní vývojárov a bolo by zaujímavé vidieť, ako to napokon dopadlo. Okrem priameho čísla, ktoré Google vyplatil nepoznáme demografické údaje ani regióny, v ktorých vývojári zarábajú najviac peňazí v obchode Play, ktorý je k dispozícii vo viac ako 139 krajinách.

Keďže si však spoločnosť berie 30% províziu z predaja, zdá sa, že skutočné zárobky z predajov v obchode je pre vývojárov niekde na úrovni 114 miliárd dolárov. Vzhľadom na to, že Android je najväčšia platforma a má obrovské podiely na mobilnom segmente, tak sú údaje o predaji rozhodne sklamaním.

Zdroj: 9to5google