Facebook sa stáva prvou aplikáciou, ktorá nepochádza od spoločnosti Google a dosiahla viac než päť miliárd inštalácií v systéme Android.

Päť miliárd predstavuje veľké množstvo, najmä pokiaľ ide o počty inštalácii aplikácie. Doteraz tento míľnik dosiahli iba predinštalované aplikácie Googlu (služby Play, YouTube, Mapy atď.), čím sa appka od Facebooku pripojila k „elitnému klubu“. Informácia v Obchode Play zobrazuje, že aplikácia má viac ako päť miliárd inštalácií. Stalo sa tak takmer päť rokov potom, čo dosiahla prvú miliardu inštalácií. Pripomeňme, že aj vtedy išlo o prvú aplikáciu, ktorá nepochádza od spoločnosti Google a dosiahla míľnik prvej miliardy inštalácii.

Nie je prekvapujúce, že práve Facebook je prvou aplikáciou, ktorá nepochádza od spoločnosti Google a dosiahla tento míľnik. Okrem toho, že je jednou z najobľúbenejších aplikácií v období smartfónov, spoločnosť už pred rokmi uzavrela dohody o predinštalovaní aplikácie na telefónoch od spoločností Samsung, LG, Huawei (po aplikovaní sankcii to už neplatí) a ďalších.

Zdroj: AndroidPolice