Napriek tomu, že Huawei Mate 20 Pro bol predstavený v polke októbra a hovorilo sa o ňom ako o najlepšom fotomobile, nemal to oficiálne potvrdené.

Redakcia DxO Mark však potvrdila, že začali testovať telefón a výsledky budú zverejnené čoskoro. Doterajší kráľ fotomobilov Huawei P20 Pro pritom získal rekordných 109 bodov a nebolo známe, koľko má práve  Mate 20 Pro.

Čínska spoločnosť síce v minulosti tvrdila, že telefón má skóre „až príliš vysoké“ a preto nebolo zverejnené. Ako sa však zdá, nebola to pravda, keďže testovanie začalo len nedávno a výsledky testovania zatiaľ neboli uzavreté.

Pripomeňme, že telefón používa tri fotoaparáty – hlavný 40 MPx, druhý má 20 MPx a tretí 8 MPx. Podobne ako pri P20 Pro ponúkne päťnásobný optický zoom bez straty kvality, či možnosť fotiť 40 MPx snímku. Predný selfie má potom 24 MPx. Už teraz sme zvedaví, aké dosiahne telefón skóre 🙂

EDIT: Medzitým spoločnosť DxO Mark telefón otestovala a získal rovnako ako aj P20 Pro 109 bodov. Oba telefóny sa tak zaraďujú medzi to najlepšie, čo na trhu možno nájsť. V prospech novšieho telefónu hrá prím väčšia batéria, nevýhodou je však zaoblený displej.

Zdroj: GC

Pridaj komentár