V novembrovom prieskume na hernej platforme Steam sa objavili Macy so zatiaľ nepredstavenými procesormi.

Platforma Steam robí pravidelný prieskum od zúčastnených hráčov, kde sa anonymne pýta na parametre ich počítačov, ktoré zahŕňajú model počítača, typ CPU, veľkosť RAM a iné údaje. V tom novembrovom sa objavili nové, zatiaľ neuvedené Macy s označením „Mac14,6“ a „Mac15,4″, spolu s ďalšími už uvedenými Macmy ako Mac Studio, 13“ M2 MacBook Pro, M2 MacBook Air a inými modelmi. Tieto nové Macy majú 0% zastúpenie na platforme Steam, ale ich umiestnenie na zozname naznačuje, že Apple testuje ešte nevydané Macy aj na tejto platforme.

Zaujímavou skutočnosťou je, že Mac s označením „Mac14,6″ sa taktiež objavil v dvoch testoch na Geekbench s CPU označeným ako M2 Max. Očakáva sa, že tento procesor spoločnosť použije v nadchádzajúcich 14″ a 16“ MacBookoch Pro, ktorých predstavenie sa síce očakávalo už túto jeseň, firma avšak zmenila plány a dočkáme sa ich niekedy v roku 2023.

Čipy M2 Pro a M2 Max budú nástupcami súčasných profesionálnych procesorov z rodiny M1 a okrem vyššieho výkonu sa predpokladá aj navýšenie maximálneho limitu pamäte RAM, ktorý je v súčasnosti (M1 Max) 64GB.

Zdroj