Okrem vojenského využitia by sa dron mohol využívať aj na pozorovanie divokej prírody a hliadkovanie pytliakov.

Na rozdiel od niektorých iných vtáčích dronov, nelieta mávaním krídlami. Vďaka takejto funkcii by možno vyzeral viac ako orol, ale zároveň by sa zvýšila jeho zložitosť a znížila výdrž batérie. Môže plachtiť v termických stúpavých prúdoch, rovnako ako skutočný orol. Takýmto spôsobom sa nielen šetrí energia batérie, ale operátor môže dočasne vypnúť motory, aby sa eliminoval prevádzkový hluk. Koniec koncov, skutočné orly zvyčajne nevydávajú vysoký kňučivý zvuk.

Ak vykonáva niekto tajný vojenský prieskum, pravdepodobne nechce, aby nepriateľ videl, že nad ním lieta dron. Práve na to má slúžiť Evolution Eagle: dron, ktorý jednoducho vyzerá ako veľký vták. Diaľkovo ovládané lietadlo s pevným krídlom vyrába holandský Guard From Above, ktorý bol predtým známy používaním skutočných živých dravých vtákov na zachytávanie nepriateľských dronov. V súlade so svojím názvom má Evolution Eagle približne rovnakú veľkosť, tvar a farbu ako skutočný orol. Používa dve vrtule umiestnené na prednej strane každého z krídel a riadený klapkami pozdĺž zadnej časti krídel a chvosta.

Dron možno ovládať na diaľku v reálnom čase pomocou navádzania z palubnej kamery FPV (first person view) s rozlíšením 4K, ktorú možno otáčať doľava a doprava. Do priestoru pre užitočné zaťaženie v jeho zadnej časti je možné umiestniť ďalší hardvér, napríklad termokameru, mapovaciu kameru alebo protidronový systém. Jedno nabitie batérie údajne vystačí na viac ako hodinu letu pri rýchlosti 60 km/h. Keď sa dron nepoužíva, rozloží sa a zabalí do priloženého puzdra schváleného TSA. Údajne sa dá znova zložiť za tri minúty a potom ručne pustiť. Po návrate na základňu vykoná pristátie.

Zdroj