Všeobecne sa predpokladá, že prvým krokom výrobcu v oblasti skladacích zariadení bude veľké zariadenie.

Malo by ísť o 7″ až 8″ tablet z rodiny iPad a neskôr ešte väčší 20,25″ gadget, ktorý sa bude pravdepodobne predávať pod názvom Mac. Menší z nich sa očakáva v rokoch 2026/2027, zatiaľ čo väčší skladací tablet by mohol byť uvedený na trh v roku 2028. A samozrejme sa pracuje aj na skladacom iPhone. Možno nepríde tak skoro, ako sa pôvodne plánovalo, ale aj tak by mohol predbehnúť ostatné dva na trhu.

Podľa správ si Apple pôvodne vybral koniec roka 2026 ako termín uvedenia skladacieho iPhonu na trh. Teraz kórejská publikácia cituje informátora, ktorý tvrdí, že uvedenie na trh sa posunulo na začiatok roka 2027. To umožní Cupertinu vykonať „dôkladné prípravy všetkých záležitostí vrátane ponuky a dopytu po skladacom displeji“. Časový rámec na preverenie a výber dodávateľov komponentov však zostáva rovnaký. Gigant údajne oslovil Samsung Display aj LG Display, aby poskytli prototypy displejov.

Ani jedna zo spoločností ešte nespravila takýto displej. Apple si dal patentovať riešenie na zmenšenie záhybu v mieste, kde sa displej prekladá na polovicu. Dosiahne sa to vyleptaním drážky v ultra tenkom skle a jej prekrytím pružnými polymérmi. To umožní, aby sa panel displeja ľahšie ohýbal a vytvoril menej viditeľný záhyb. Každopádne to vyzerá tak, že výrobca plánoval vydať skladací iPhone spolu s generáciou iPhone 18. S odstupom času môže mať vlastné uvedenie na trh alebo sa oň možno podelí so skladacím iPadom (ak ten nezasiahne vlastné oneskorenie).

Zdroj